Wikibiopedia

 

Iwona Mironiuk

Iwona Mironiuk (ur. 4 czerwca 1969 w Białymstoku) - polska pianistka.

Studiowała grę na fortepianie w klasie Bronisławy Kawalli oraz kameralistykę w klasie Jerzego Marchwińskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Następnie ukończyła studia podyplomowe w zakresie wykonawstwa muzyki współczesnej u Szabolcsa Esztényi oraz kursy mistrzowskie u Pavla Gililova w Lubece i Rudolfa Buchbindera w Zurychu.

Brała udział w wielu festiwalach muzycznych, w tym w Warszawskiej Jesieni, występowała jako kameralistka z solistami takimi jak Szabolcs Esztényi, Stanisław Skoczyński, Alina Maria Mleczko i Tomasz Strahl. Współpracowała również z Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej, grała w piwnicach artystycznych Wandy Warskiej, Andrzeja Kurylewicza i Ryszarda Ostromęckiego oraz koncertowała z Polską Orkiestrą Radiową i Polską Orkiestrą Radiową, Niemiecką Orkiestrą Kameralną i Hiroshima Symphony Orchestra.

Wykonywała utwory solowe i kameralne Waldemara Miksy, Iwony Kisiel, Macieja Żółtowskiego, Tadeusza Wieleckiego, Hanny Kulenty, Szabolcsa Esztényiego, Anny Ignatowicz, Cartera Panny i Joe Cutlera. Dla wytwórni DUX dokonała monograficznego nagrania utworów na fortepian solo Zygmunta Krauzego oraz utworów na dwa fortepiany Szabolcsa Esztenyi'ego z udziałem kompozytora, a także płyty z utworami Andrzeja Kurylewicza. Wykłada kameralistykę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Źródła

Iwona Mironiuk na stronie internetowej Warszawy

Iwona Mironiuk na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina

Iwona Mironiuk na Culture.pl

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności