Wikibiopedia

 

Derek F. Abell

Derek Abell (ur. 9 września 1938 w Anglii) - brytyjski ekonomista, profesor w ETH Zurychu, EPF Lausanne i IMD w Lausanne.

Życie

Derek F. Abell studiował aeronautykę na Uniwersytecie Southampton i jednocześnie uczył się w firmie Saunders-Roe. W 1964 roku poszedł do Massachusetts Institute of Technology w Bostonie, aby kupić Masters Degree i ukończyć doktorat w Harvard Business School. W latach 1969-1981 był profesorem w Harvard Business School i profesorem Visiting w INSEAD, Fontainebleau (1971-1972), w latach 1981-1989 był dziekanem w IMEDE Lausanne i od tego czasu profesorem IMD. Był od 1 roku życia. Profesor technologii i zarządzania na ETH Zurychu i EPF Lausanne z 50-procentowym pensum. Dla pozostałych 50% był profesorem w IMD Lausanne. W październiku 2003 r. przeszła na emeryturę.

Badania naukowe

Jako specjalista ds. marketingu zajmował się strategicznym zarządzaniem i ogólnym zarządzaniem w zakresie badań naukowych i nauczania. Na te tematy opublikował pięć książek. Pracował jako doradca biznesowy dla różnych przedsiębiorstw międzynarodowych i rządów (Polska i Była Jugosławia). Opracował również, prowadził i nauczał liczne seminaria egzekucyjne dla dużych i małych przedsiębiorstw.

Derek Abell był odpowiedzialny za współpracę między ETH Zurychem, EPF Lausanne, IMD, dyrektorem programu w ramach programu "Center for Technology and Management" i współdyrektorem programu "Centrum Technologii i Zarządzania" W IMD był dyrektorem Seminar for Senior Executives.

Publikacje (wybór)

Derek F. Abell: Dynamic entrepreneurship in Central and Eastern Europe. DELWEL, The Hague 1993, ISBN 90-6155-549-3.

Derek F. Abell: Managing with dual strategis. Free Press, Riverside 1993, ISBN 1-4516-0224-3.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności