Wikibiopedia

 

Alastair (ur. Duke of Connaught and Strathearn

Alastair Arthur Duff Windsor (ur. 27 sierpnia 1914 w Londynie, zm. 25 kwietnia 1943 w Ottawie) - brytyjski członek szlachcica. Urodzony jako Prince Alastair of Connaught przez większość życia nosił tytuł "Earl of Macduff," zanim rok przed śmiercią odziedziczył tytuł Duke of Connaught and Strathearn.

Życie

Wczesne życie

Alastair urodził się wkrótce po wybuchu I wojny światowej. Był jedynym dzieckiem Artura Connaughta i jego żony i kuzynki 2. Grades Alexandra Duff (ur. Duchess of Fife. Jego dziadkiem ze strony ojca był Arthur. Duke of Connaught and Strathearn. Przez obojga rodziców potomkowie Queen Victoria, był członkiem rodziny królewskiej, stał na dziewiątej pozycji sukcesji tronu i prowadził tytuł księcia Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz przemówienie Highness. Alastair (ur. Został ochrzczony w domu rodziców w Mayfair, a jego chrzestnymi byli król Georg V, król Alfons XIII. od Hiszpanii, królowej matki Alexandra, jego dziadka, Duke of Connaught and Strathearn, księżniczka Louise, Duchess of Argyll i Mary, Countess of Harewood.W 1917 król George V zmienił nazwę rodziny królewskiej Saksonii-Coburga i Gothy w Windsor. Jeszcze w tym samym roku patent Lettera ograniczył prowadzenie brytyjskiego tytułu księcia do bliskich krewnych króla. Alastair Windsor, jak się teraz nazywał, nie był już księciem, gdy Heir apaparent jego matki, Duchess of Fife, tytuł uprzejmości Earl of Macduff.

Edukacja i późniejsze życie

Ponieważ jego ojciec i dziadek byli ważnymi przywódcami wojskowymi, dla Alastaira przewidziano karierę oficerską. Uczył się w Bryanston School i Akademii Wojskowej Sandhurst. W 1935 roku został członkiem ojcowskiej kawalerii Scots Greys, która od roku później stacjonowała w Egipcie. Po śmierci jego ojca w 1938 roku Alastair został przeniesiony do Kanady w 1939 roku, gdzie został gubernatorem generalnym Earl of Athlone. W roku 1942 zmarł też jego dziadek; Alastair odziedziczył go jako drugiego. Duke of Connaught and Strathearn. Zmarł jednak w tragicznych okolicznościach zaledwie jeden dobry rok później w wieku zaledwie 28 lat: jako samotnik i marzyciel mało nadaje się do służby wojskowej, towarzysze nazywali go niekompetentnym i wykluczonym. Pewnej nocy wypadł pijany z okna w Rideau Hall, leżał na zewnątrz i zginął przez hipotermię. Jego ciało zostało skremowane w Kanadzie, urna została zabrana do Szkocji i pochowana w Braemarze. Ponieważ nie zostawił potomstwa, jego szlacheckie tytuły znikają.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności