Wikibiopedia

 

Franklin Allen

Franklin Allen (ur. 6 marca 1956 r. w Amersham, Buckinghamshire, Zjednoczone Królestwo) jest brytyjskim ekonomistą.

Przebieg kariery

Allen początkowo studiował do 1977 r. ekonomię i informatykę na University of East Anglia. Następnie do 1979 r. zrobił magisterium filozofii na Uniwersytecie Oksfordzkim pod kierunkiem Josepha E. Stiglitza, a w 1980 r. ukończył doktorat pod kierunkiem Jamesa Mirrleesa.

Allen pracuje na Wharton School na University of Pennsylvania od 1980 roku. Od września tego roku do lata 1986 roku był profesorem asystentem, a następnie pracował na różnych stanowiskach jako profesor nadzwyczajny. W 1990 roku został mianowany profesorem zwyczajnym, a jednocześnie został zastępcą dziekana i dyrektorem programu doktorskiego. W styczniu 1994 roku został powołany na stanowisko profesora na Katedrze Nippon-Life sponsorowanej przez Nihon Seimei Hoken na Wharton School. Równolegle był profesorem gościnnym na różnych kontynentach, m.in. w Handelshochschule w Sztokholmie, Indian School of Business, Princeton University i Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem. Od 2014 roku Allen jest profesorem w Imperial College.

[START] Oprócz swojej działalności badawczo-naukowej Allen zajmował różne stanowiska kierownicze w krajowych i międzynarodowych instytucjach badawczych. Był między innymi dyrektorem w latach 1996-1997 i prezesem w 2000 roku American Finance Association. Równolegle kierował Society for Financial Studies w latach 1996-1999. W latach 2007-2008 był prezesem International Atlantic Economic Society. W 2017 roku Allen został wybrany na członka British Academy. Od 1994 do 1997 roku był redaktorem naczelnym renomowanego czasopisma Review of Financial Studies.

Badania

[KONIEC]

Franklin Allen zajmuje się głównie finansami korporacyjnymi, wyceną przedsiębiorstw oraz ekonomią informacji. Od 2007 r. wydał kilka książek poświęconych kryzysowi finansowemu od 2007 r. Ponadto od ósmego wydania książki "Principles of Corporate Finance" opublikowanej w 2005 r., standardowego podręcznika o finansach korporacyjnych, jest jednym z głównych autorów, obok Richarda A. Brealeya i Stewarta C. Myersa.

Allen jest w radzie doradczej Fair Observer.

Odnośniki internetowe

Profesor Franklin Allen w Imperial College

Franklin Allen w katalogu ZBW – Leibniz-Informationszentrum Wirtschaft (ZBW)

Franklin Allen na University of Pennsylvania

Wpis na ideas.repec.org

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności