Wikibiopedia

 

ARASH

Arash Parsania (ur. 4 kwietnia 1972 r. w Teheranie, Iran), od 1991 r. znany jako ARASH, jest irańsko-niemieckim kompozytorem i producentem muzyki elektronicznej, tanecznej i orkiestrowej.

Życie

Dzieciństwo i młodzież

Po kilku latach spędzonych z rodziną w Paryżu/Francji wrócił do Iranu w wieku siedmiu lat, na krótko przed wybuchem irańskiej rewolucji. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej i średniej, aż w wieku czternastu lat wyjechał do Niemiec.

Mimo wielkiego zamiłowania do muzyki, mógł zacząć ją grać dopiero w wieku szesnastu lat, ponieważ w Republice Islamskiej nie wolno było spożywać ani grać muzyki.

Działalność muzyczna

Od 1988 r. najważniejszą rolę w muzyce ARASH odgrywają elektroniczne instrumenty muzyczne. Trzy lata później, po krótkim czasie zdobywania pierwszych doświadczeń z elektronicznymi instrumentami muzycznymi, ARASH wydał swój pierwszy album studyjny "Corpus Pineale" w 1991 roku.

ARASH jest jednym z pierwszych irańskich kompozytorów muzyki (w pełni) elektronicznej.

W 1994 r. wydał płytę "ARASH - The Compilation", będącą wyborem jego wcześniej niepublikowanych utworów od czasu wydania Corpus Pineale, nadal głównie muzyki elektronicznej.

W 1998 roku ARASH wydał singiel "freeze" oraz kolejną kolekcję wcześniej niepublikowanych utworów zatytułowaną "Dance Traxx 1992-1998", która zawierała głównie elektroniczną muzykę taneczną.

Po tym wydawnictwie ukazały się dwa kolejne "!s Back" i "control me", a w 2000 roku utwór "Synphonic", będący mieszanką muzyki orkiestrowej, elektronicznej i nowoczesnego techno.

W 2010 roku ARASH wydał nowy album studyjny "Yearning", pierwszy od czasu wydania "Corpus Pineale" w 1991 roku.

W 2015 roku ARASH wydał kolejny album studyjny zatytułowany "Creation". Creation składa się z siedmiu utworów, od "The First Tablet" do "The Seventh Tablet" i jest kontynuacją połączenia muzyki elektronicznej i orkiestrowej przez ARASH.

Dyskografia

(1991) Corpus Pineale (album studyjny)

(1994) ARASH - The Compilation (kompilacja)

(1998) zamrożenie (singiel)

(1998) Dance Traxx 1992-1998 (kompilacja)

(1999) !s Back (singiel)

(1999) control me (singiel)

(2000) Synphonic (singiel)

(2010) Yearning (album studyjny)

(2015) Creation (album studyjny)

Źródła

Recenzje albumów Corpus Pineale

Wywiad na temat Bożego Ciała

Niemiecka Biblioteka Narodowa, Informacja o artyście

Radio Playlist Schwingungen, Elektroniczna muzyka do tańca (1993)

Radio Playlist The AM/FM Show (2009)

MEMI Musicbase Album Listing

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności