Wikibiopedia

Shan Rahimkhan

Shan Rahimkhan (prawdziwe nazwisko Khashayar Rahimkhan; ur. 27 października 1972 r. w Teheranie) - irańsko-niemiecki fryzjer i przedsiębiorca.

Rodzina

Shan Rahimkhan urodził się w 1972 r. jako drugie dziecko irańskiej nauczycielki i irańskiego inżyniera. Od 13 roku życia mieszkał początkowo u swojego wuja w Wiedniu. W tym czasie Rahimkhan przyjął obywatelstwo austriackie. Rahimkhan ma starszą siostrę i młodszego brata. Jest żonaty od 2003 r. Jego syn urodził się w 2007 r. Rahimkhan mieszka w Berlinie od 1995 r. i ma obecnie niemieckie obywatelstwo.

Życie

W Wiedniu Rahimkhan miał zostać lekarzem, ale w 1988 r. zdobył zawód fryzjera i perukarza. Następnie pracował w renomowanym wiedeńskim salonie “Jacques Dessange”. W 1995 r. Shan Rahimkhan przeniósł się do Berlina, gdzie początkowo pracował jako fryzjer u Udo Walza. W 1997 r. dołączył do salonu fryzjerskiego Andreasa Hagna, który później prowadził samodzielnie. W listopadzie 2005 r. otworzył przy Gendarmenmarkt w Berlinie concept store o powierzchni 800 m2 z salonem fryzjerskim, kawiarnią/bistro i butikiem.

W 2010 r. Rahimkhan opracował własną linię kosmetyków do pielęgnacji włosów. W listopadzie 2012 r. firma Shan Rahimkhan otworzyła oddział na Kurfürstendamm. W sumie Rahimkhan zatrudnia w swoich firmach 110 osób. W czerwcu 2013 r. Rahimkhan zaangażował się w działalność berlińskiej fundacji Fairchance i przekazał całodzienną sprzedaż na rzecz projektu “Mitsprache”, który pomaga dzieciom ze środowisk imigranckich i uczęszczającym do szkół w punktach zapalnych w nauce języka niemieckiego. Rakimkhan pracuje jako fryzjer i stylista podczas berlińskiego tygodnia mody i jest członkiem jury GQ CARE AWARDS. Rahimkhan był jednym z wybranych stylistów odpowiedzialnych za wygląd sportowców na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Magazyn lifestylowy dla kobiet “Ja” określił niedawno Rahimkhana mianem “nowego fryzjera gwiazd w Niemczech”. Wśród klientów Shana Rahimkhana jest wiele znanych osobistości, takich jak aktorzy Jodie Foster, Leonardo DiCaprio i Nicole Kidman, Katja Flint i Iris Berben, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, top modelka Lena Gercke, trener piłkarski Joachim Löw, była mistrzyni świata w boksie Regina Halmich i była mistrzyni świata w pływaniu Franziska van Almsick.

Pokrewne

Mario Barth

Peter Max

Rako

Tocadisco

Recondite

ARASH

Enissa Amani

Thorsten Havener

Ottmar Hörl

Laith Al-Deen

GReeeN

HandOfBlood

Tom Hillenbrand

Michl Müller

Peter Orzechowski

Arnd Diringer

Veit Heinichen

Uwe Knop

Michael Mittermeier

Stefan Merath

Stephan Michme

Mo-Torres

Sven Ratzke

Leon Windscheid

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności