Wikibiopedia

 

Shippo

Shippo (prawdziwe nazwisko: Jan Hofmann; * 9 października 1990 r.) to niemiecki DJ z Gießen. Od 2013 roku jest DJ-em rezydentem Bootshaus i regularnie występuje na największych niemieckich festiwalach tanecznych, takich jak Parookaville, World Club Dome i New Horizons. Jest uważany za technicznie uzdolnionego i innowacyjnego DJ-a, który zajmuje się wieloma dziedzinami EDM, takimi jak hardstyle, trap i progressive house. Mieszka w Kolonii.

Kariera

2011-2014: Rozgłos dzięki zwycięstwom w konkursach

W wieku 18 lat Hofmann nauczył się zawodu DJ-a i publikował swoje miksy na platformach wideo, takich jak YouTube. Potem nastąpiły koncerty w lokalnych klubach w rodzinnym mieście. Jednym z jego idoli jest Laidback Luke, którego twórczy sposób spontanicznego dostosowywania swoich setów do publiczności zainspirował go. W 2011 r. Shippo wygrał konkurs Envy My Music Contest, po którym mógł wystąpić w klubie Cocoon we Frankfurcie. Rok później został DJ-em-rezydentem w stacji radiowej NRJ Rhein-Main i występował w znanych klubach, takich jak King Kamehameha, Living XXL i Velvet. W 2013 r. wygrał konkurs DJ-ski w Bootshaus Cologne, który jest uważany za najpopularniejszy klub w Niemczech. Od tego czasu jest tam DJ-em rezydentem i grał jako support m.in. dla Alesso i Fedde Le Grand. Kolejna wygrana w konkursie w 2014 r. pozwoliła mu wystąpić w SL Club Miami, który był jednym z najbardziej ekskluzywnych klubów w Miami. Od 2013 r. odpowiada również za muzyczne tło obecności Razera na targach technologicznych, takich jak Gamescom czy IFA. W 2016 roku Shippo wydał swój pierwszy solowy utwór zatytułowany Ayahuasca, który kojarzy się z terrorem dżungli.

Od 2015 r.: występy na festiwalach międzynarodowych

Od 2015 roku Shippo regularnie gra na największych niemieckich festiwalach, takich jak Parookaville, Open Beatz, World Club Dome i Ruhr In Love, a także międzynarodowo na Spring Break w Noa Beach Club w Zrće w Chorwacji. To ostatnie odbywa się we współpracy z "House Fans". Jest to największa niemiecka społeczność na Facebooku zajmująca się muzyką elektroniczną. Do członków tej platformy, którą Hofmann uruchomił w 2011 roku, należą Mike Candys i Jewelz&Sparks. Jako jej założyciel został zaproszony do wygłoszenia przemówienia na targach muzycznych Mixcon w Monachium. W 2018 r. po raz pierwszy zagrał na głównej scenie dużego festiwalu na Nowych Horyzontach i miał kolejne międzynarodowe koncerty we Włoszech, Austrii i Pradze. W 2019 roku nastąpił występ na Electric Love Festival, również na głównej scenie.

Projekt poboczny "TwinX"

W 2015 roku Shippo wraz z Felixem "Waldo" Awiszusem założył duet TwinX, który skupia się na cięższej muzyce basowej. Są rezydentami Bootshaus w serii imprez Blacklist i grali jako support m.in. dla Diplo. Grają również na scenach prowadzonych przez Blacklist na festiwalach takich jak SonneMondSterne i Parookaville. Ich pierwszy wspólny utwór, Twisted, został wydany przez wytwórnię Flashover Ferry'ego Corstena i pojawił się między innymi w TomorrowWorld Mix Showteka. Ich najbardziej udany numer do tej pory, Dazed, został wydany w październiku 2016 roku i otrzymał wsparcie od Davida Guetty, Dyro, Curbiego i założyciela EDC Pasquale Rotella, którzy grali ten utwór w swoich programach radiowych. Dzięki tej piosence duet zwrócił na siebie uwagę Timmy'ego Trumpeta. Inne godne uwagi produkcje to Deadline, która została wydana w należącej do Twoloud wytwórni Playbox i dotarła do Beatport Top Ten w kategorii electro-house, oraz Fuck Minions, która ma ponad 100 000 wyświetleń.

Dyskografia

Singielka jako Shippo

2016: Ayahuasca [Uwolnij]

Singiel jako TwinX

2015: Twisted (z Argento & Dark Drake) [Flashover Recordings]

2016: Fuck Minions [Wildfly Records]

2016: Rock It Low (z RICCI) [Braslive Records]

2016: Dazed (z Nimbalą) [No Tomorrow Recordings]

2017: Rave Dove [Free Release]

2018: Deadline [Playbox]

2019: Shoot Em Up (z Morbidem) [KLASH]

2019: Laidback [Free Release]

2019: Spark (z GotLucky) [Diverge Records]

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności