Wikibiopedia

Shippo

Shippo (prawdziwe nazwisko: Jan Hofmann; * 9 października 1990 r.) to niemiecki DJ z Gießen. Od 2013 roku jest DJ-em rezydentem Bootshaus i regularnie występuje na największych niemieckich festiwalach tanecznych, takich jak Parookaville, World Club Dome i New Horizons. Jest uważany za technicznie uzdolnionego i innowacyjnego DJ-a, który zajmuje się wieloma dziedzinami EDM, takimi jak hardstyle, trap i progressive house. Mieszka w Kolonii.

Kariera

2011-2014: Rozgłos dzięki zwycięstwom w konkursach

W wieku 18 lat Hofmann nauczył się zawodu DJ-a i publikował swoje miksy na platformach wideo, takich jak YouTube. Potem nastąpiły koncerty w lokalnych klubach w rodzinnym mieście. Jednym z jego idoli jest Laidback Luke, którego twórczy sposób spontanicznego dostosowywania swoich setów do publiczności zainspirował go. W 2011 r. Shippo wygrał konkurs Envy My Music Contest, po którym mógł wystąpić w klubie Cocoon we Frankfurcie. Rok później został DJ-em-rezydentem w stacji radiowej NRJ Rhein-Main i występował w znanych klubach, takich jak King Kamehameha, Living XXL i Velvet. W 2013 r. wygrał konkurs DJ-ski w Bootshaus Cologne, który jest uważany za najpopularniejszy klub w Niemczech. Od tego czasu jest tam DJ-em rezydentem i grał jako support m.in. dla Alesso i Fedde Le Grand. Kolejna wygrana w konkursie w 2014 r. pozwoliła mu wystąpić w SL Club Miami, który był jednym z najbardziej ekskluzywnych klubów w Miami. Od 2013 r. odpowiada również za muzyczne tło obecności Razera na targach technologicznych, takich jak Gamescom czy IFA. W 2016 roku Shippo wydał swój pierwszy solowy utwór zatytułowany Ayahuasca, który kojarzy się z terrorem dżungli.

Od 2015 r.: występy na festiwalach międzynarodowych

Od 2015 roku Shippo regularnie gra na największych niemieckich festiwalach, takich jak Parookaville, Open Beatz, World Club Dome i Ruhr In Love, a także międzynarodowo na Spring Break w Noa Beach Club w Zrće w Chorwacji. To ostatnie odbywa się we współpracy z “House Fans”. Jest to największa niemiecka społeczność na Facebooku zajmująca się muzyką elektroniczną. Do członków tej platformy, którą Hofmann uruchomił w 2011 roku, należą Mike Candys i Jewelz&Sparks. Jako jej założyciel został zaproszony do wygłoszenia przemówienia na targach muzycznych Mixcon w Monachium. W 2018 r. po raz pierwszy zagrał na głównej scenie dużego festiwalu na Nowych Horyzontach i miał kolejne międzynarodowe koncerty we Włoszech, Austrii i Pradze. W 2019 roku nastąpił występ na Electric Love Festival, również na głównej scenie.

Projekt poboczny “TwinX”

W 2015 roku Shippo wraz z Felixem “Waldo” Awiszusem założył duet TwinX, który skupia się na cięższej muzyce basowej. Są rezydentami Bootshaus w serii imprez Blacklist i grali jako support m.in. dla Diplo. Grają również na scenach prowadzonych przez Blacklist na festiwalach takich jak SonneMondSterne i Parookaville. Ich pierwszy wspólny utwór, Twisted, został wydany przez wytwórnię Flashover Ferry’ego Corstena i pojawił się między innymi w TomorrowWorld Mix Showteka. Ich najbardziej udany numer do tej pory, Dazed, został wydany w październiku 2016 roku i otrzymał wsparcie od Davida Guetty, Dyro, Curbiego i założyciela EDC Pasquale Rotella, którzy grali ten utwór w swoich programach radiowych. Dzięki tej piosence duet zwrócił na siebie uwagę Timmy’ego Trumpeta. Inne godne uwagi produkcje to Deadline, która została wydana w należącej do Twoloud wytwórni Playbox i dotarła do Beatport Top Ten w kategorii electro-house, oraz Fuck Minions, która ma ponad 100 000 wyświetleń.

Dyskografia

Singielka jako Shippo

2016: Ayahuasca [Uwolnij]

Singiel jako TwinX

2015: Twisted (z Argento & Dark Drake) [Flashover Recordings]

2016: Fuck Minions [Wildfly Records]

2016: Rock It Low (z RICCI) [Braslive Records]

2016: Dazed (z Nimbalą) [No Tomorrow Recordings]

2017: Rave Dove [Free Release]

2018: Deadline [Playbox]

2019: Shoot Em Up (z Morbidem) [KLASH]

2019: Laidback [Free Release]

2019: Spark (z GotLucky) [Diverge Records]

Pokrewne

Bausa

Bosca

EstA

Jürgen B. Hausmann

Loco Dice

Rako

Tutty Tran

UNIK

Ben Zucker

Yassir

ZaZa

Kurt Krömer

Tocadisco

Roland Kaiser

Flying Uwe

B. Movie

Nico Santos

Claptone

DAIM

M.I.K.I

Recondite

Ramon Roselly

ARASH

Calvin Hollywood

Mr Jones

Pashanim

Purple Disco Machine

$ick

GReeeN

HandOfBlood

Claus Holm

Paluten

Slowtide

Chris Tall

CashMo

The Dark Tenor

The Green Man

Olivia Jones

Kontra K

Majan

Metaphysics

Mo-Torres

Rockster

Sero

Shindy

Zuna

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności