Wikibiopedia

 

Ramon Roselly

Ramon Roselly (* 7 grudnia 1993 r. w Merseburgu jako Ramon Kaselowsky) - niemiecki piosenkarz pop. W 2020 r. wygrał 17. sezon programu castingowego Deutschland sucht den Superstar.

Życie

Roselly dorastała wraz z pięcioma siostrami w rodzinie cyrkowej. Pracował w różnych cyrkach jako showman i performer do czasu zamknięcia przedsiębiorstwa cyrkowego prowadzonego przez jego rodziców, Dany'ego Roselly'ego i Silvię Kaselowsky. Jego kuzynem jest cyrkowiec i uczestnik programu Ninja Warrior Germany, René Casselly. W 2018 r. rozpoczął własną działalność gospodarczą jako czyściciel budynków.Roselly śpiewa od szóstego roku życia. Wraz ze swoją partnerką Loreną Hein, również wywodzącą się z rodziny cyrkowej, od 2018 r. prowadzi w Sachsenpalast Cyrk Bożonarodzeniowy w Zwickau, w którym występują także z kilkoma przerywnikami wokalnymi. W 2020 r. wziął udział w 17. sezonie DSDS. Tuż przed finałem przyjął swój wieloletni pseudonim sceniczny Roselly, wcześniej występując pod cywilnym nazwiskiem Kaselowsky. W finale Ramon Roselly zaśpiewał piosenki Tränen lügen nicht Michaela Holma i 100 Jahre sind noch zu kurz Randolpha Rose'a. Następnie wygrał z wynikiem 80,82% - żaden zwycięzca castingów nie uzyskał wcześniej tak wysokiego procentu głosów - z Chiarą D'Amico za interpretację utworu Eine Nacht, skomponowanego przez Dietera Bohlena.

Utwór już w pierwszym tygodniu trafił na pierwsze miejsce niemieckiej listy przebojów. Tym samym stał się 12. laureatem DSDS, któremu udało się to osiągnąć. Pierwszy teledysk Roselly do zwycięskiej piosenki "Eine Nacht" ukazał się 8 kwietnia 2020 r. Jego debiutancki album Herzenssache został wydany dzień później przez Universal Music Group i znalazł się na drugim miejscu niemieckiej listy przebojów. Jest to pierwszy album zwycięzcy DSDS, który utrzymał się w Top 10 przez co najmniej 10 tygodni. W notowaniu Ö3 Austria Top 40 album zajął pierwsze miejsce w pierwszym tygodniu. W tanecznym show RTL Let's Dance Roselly wystąpił po raz pierwszy na żywo po zwycięstwie w DSDS 2020. Po Eine Nacht, Eine Sommernacht mit dir to drugi singiel z debiutanckiego albumu. W październiku 2020 r. ukazała się platynowa edycja albumu Herzenssache i zawartego na nim singla Unendlich, z towarzyszącym mu teledyskiem z udziałem profesjonalnych tancerzy Renaty i Valentina Lusinów. W tym samym miesiącu Roselly została nagrodzona Złotym Kurem w kategorii "Wschodząca Gwiazda Roku". W lutym 2021 r. wydał singiel przewodni Komm und bedienen dich. W marcu 2021 r. otrzymał dwie nagrody One of the Best - dla debiutanta i piosenkarza roku.

Ramon Roselly mieszka z Heinem w przyczepie kempingowej w Zschernitz, która należy do grupy przyczep, w której mieszkają inni członkowie jego rodziny.

Nagrody

Nagrody

2020: Złoty Kurek w kategorii "Wschodząca Gwiazda Roku

2021: Jeden z najlepszych w kategorii "Debiutant roku

2021: Jeden z najlepszych w kategorii "Piosenkarz roku

2021: Smago! Nagroda w kategorii "Szybowiec Roku

Music Sales Awards

Uwaga: Nagrody w krajach z tabel lub rubryk wykresów można znaleźć w tych samych tabelach lub rubrykach.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności