Wikibiopedia

 

B. Film

Pseudonim B. Movie odnosi się do niemieckiego autora (* 1996) powieści z gatunku urban fantasy.

Życie

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym osoby kryjącej się za pseudonimem. W 2019 r. ukazał się pierwszy tom jego serii apokryfów Misericordia - Siedem dzieł miłosierdzia, który podejmuje tzw. dzieła miłosierdzia w aktualnych kontekstach życia. W 2021 roku ukazał się drugi tom apokryfów z serii Vitia - Siedem grzechów głównych. W tym tomie autor zajmuje się personifikacjami tzw. siedmiu grzechów śmiertelnych.

Styl

Nazwa B. Movie nawiązuje do gatunku filmów klasy B, który charakteryzuje się zarówno wyzyskującymi obrazami, jak i krytyką społeczną, która jest tabu w głównym nurcie. Jego prace charakteryzują się czarnym humorem, absurdem i cynizmem, a także nadmiernym wykorzystaniem seksu i przemocy. Ponadto w jego powieściach przewija się symbolika religijna, zaczerpnięta głównie z mitologii chrześcijańskiej. Na przykład rozdziały w serii Apokryfy są sformatowane jak w Biblii.

Na swojej stronie internetowej B. Film powołuje się na wpływy m.in. Gartha Ennisa (Kaznodzieja, Chłopcy), Quentina Tarantino (Pulp Fiction), Roberta Rodrigueza (Sin City) i Davida Finchera (Fight Club, Siedem). W mediach społecznościowych podkreślił również wpływ serii Bourbon Kid, stworzonej przez Anonymous.

Prace

Seria Apokryfy

2019: Misericordia - Siedem dzieł miłosierdzia. Acabus Verlag, Hamburg, ISBN 3-862-82586-8.

2021: Vitia - Siedem grzechów głównych. Lindwurm Verlag, Hamburg, ISBN 3-948-69526-1.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności