Wikibiopedia

 

Zuna

Zuna (* 1993 w Baalbek, Liban; w cywilu Ghassan Ramlawi, arabskie غسان رملاوي) - niemiecki raper. Jest członkiem drezdeńskiej ekipy KMN Gang.

Kariera muzyczna

Zuna pochodzi z libańskiego miasta Baalbek i ma troje rodzeństwa. W 2001 r., w wieku 7 lat, wraz z samotną matką i rodzeństwem opuścił kraj i po pobycie w kilku krajach przybył do Niemiec. Mieszkali m.in. w Monachium, a później przenieśli się do Szwajcarii, gdzie jednak nie otrzymali azylu i zostali deportowani do Libanu, gdy Zuna miała 15 lat. W tym samym roku rodzina wróciła do Niemiec i od tego czasu mieszka w Dreźnie. Trzy lata później przyznano im azyl.

Zuna dołączyła do nowo powstałego gangu KMN w 2010 roku. Po ich pierwszych wspólnych produkcjach, w 2015 r. po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w kraju dzięki utworowi Fuck the Police. W tym samym roku ukazał się jego debiutancki album Planet Zuna. Jego styl muzyczny można sklasyfikować jako uliczny rap, ale wykorzystuje on również elementy afrobeatu i dancehallu. W grudniu 2016 roku Zuna po raz pierwszy pojawiła się na niemieckiej liście przebojów z singlem KMN, a w lutym - z kolaboracją z Miami Yacine - Cazal, która dotarła nawet do Top 20. W tym samym czasie na listach przebojów pojawili się także inni członkowie ekipy KMN z pojedynczymi utworami. Numerem 1 była kolaboracja z Azetem i Noizy, która jako pierwsza produkcja KMN dotarła do Top 10 niemieckiej listy przebojów singlowych, a także zdobyła złotą nagrodę.

14 kwietnia 2017 r. ukazał się jego album Mele7, który w pierwszym tygodniu trafił na listę przebojów w Niemczech, gdzie Zuna zajęła drugie miejsce.

8 marca 2019 r. wydał kolaboracyjny album Super Plus z raperem Azetem.

Dyskografia

Albumy studyjne

Inne albumy

2015: Planeta Zuna

2016: Kierunek raj

Pojedyncze

Kolejne wydania

2016: Get me your cousin (Zuna feat. Nimo)

2016: Gotowi na śmierć (Manuellsen feat. Zuna)

2016: Kartel (feat. Azet & Nash) (DE: Złoto)

Nagrody za sprzedaż muzyki

Uwaga: Nagrody w krajach z tabel lub rubryk wykresów można znaleźć w tych samych tabelach lub rubrykach.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności