Wikibiopedia

Bosca

Bosca (prawdziwe imię David Alexi; * 9 grudnia 1988 r. w Wiesbaden) - niemiecki raper i producent. Obecnie jest związany z wytwórnią Freunde von Niemand. W swoich piosenkach skupia się na sprawach osobistych, jest społecznie krytyczny wobec polityki i wydarzeń na świecie, a stylistycznie zalicza się do ulicznego rapu. Jego nazwa pochodzi od rumu Boscabana.

Biografia

Pochodzenie

Bosca dorastał w Wiesbaden jako syn matematyka i nauczycielki, wraz z dwiema siostrami.

Kariera muzyczna

Urodzony w Wiesbaden, Bosca zaczął rapować w wieku kilkunastu lat. Wyprodukował trzy mixtape’y z zespołem Ultrakaos i zadedykował kilka utworów Ultrasom z Eintrachtu Frankfurt, które zostały opublikowane na stronie internetowej grupy. To właśnie tam poznał podobnie myślącego rapera Vegę, z którym zaprzyjaźnił się osobiście i do dziś regularnie współpracuje.

Po zdobyciu wykształcenia inżyniera dźwięku zdobył sprzęt niezbędny do rozpoczęcia kariery muzycznej i wkrótce wydał kolaboracyjny mixtape Kinokarte wraz z raperem Face, który został w całości wyprodukowany przez Johnny’ego Peppa. Następnie pracował nad swoim debiutanckim albumem Fighting Society, który ukazał się w 2011 roku nakładem nowo założonej przez Vegę wytwórni Freunde von Niemand, do której dołączył również Bosca. Również w tym przypadku bity zostały wyprodukowane głównie przez Johnny’ego Peppa. W 2013 r. wydał kolejny album Solange es schlägt, który osiągnął 10. miejsce na niemieckiej liście przebojów. W styczniu 2016 r. wydał wspólnie z Vegą album Alte Liebe roste nicht, który zajął 4. miejsce na niemieckiej liście przebojów i stał się jego największym dotychczasowym sukcesem.

W styczniu 2017 r. ukazał się jego trzeci solowy album Cobra 3, który trafił na 5. miejsce niemieckiej listy przebojów, a także do Top 100 w Austrii i Szwajcarii. Tytuł nawiązuje do włoskiej petardy, która nosi tę samą nazwę.

Dyskografia

2008: Bosca (Ultrakaos EP #1)

2009: Bosca II (Ultrakaos EP #2)

2010: Kinokarte (wspólny album z Face)

2011: Społeczeństwo walczące

2012: Król powietrza (Ultrakaos EP #3)

2013: Tak długo, jak bije

2016: Stara miłość nigdy nie rdzewieje (z Vegą)

2017: Kobra 3

2017: Walczący Hesjan

2019: Zamieszki

2021: Tak długo, jak długo bije 2

Pokrewne

Bausa

EstA

Jürgen B. Hausmann

Loco Dice

Rako

Tutty Tran

UNIK

Ben Zucker

Yassir

ZaZa

Kurt Krömer

Tocadisco

Roland Kaiser

Flying Uwe

B. Movie

Nico Santos

DAIM

M.I.K.I

Recondite

Ramon Roselly

Shippo

ARASH

Maxi Gstettenbauer

Calvin Hollywood

Mr Jones

Moritz Neumeier

Pashanim

Purple Disco Machine

$ick

Ghosthack

GReeeN

HandOfBlood

Claus Holm

Felix Lobrecht

Paluten

Slowtide

Chris Tall

CashMo

The Dark Tenor

The Green Man

Olivia Jones

Kontra K

Kurdo

Majan

Metaphysics

Mo-Torres

Rockster

Sero

Shindy

Zuna

Leon Windscheid

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności