Wikibiopedia

Yassir

Yassir (imię cywilne: Yassir Ezarzar; * 28 maja 1973 w Rüsselsheim) to niemiecki raper marokańskiego pochodzenia, który został podpisany z wytwórnią Echte Musik.

Biografia

Yassir posiada obywatelstwo marokańskie. Od 1993 r. jest żonaty i do czasu deportacji mieszkał z żoną i dwoma synami we Frankfurcie nad Menem. Yassir zetknął się z hip-hopem podczas pobytu w więzieniu. Później współpracował z takimi muzykami jak Azad, Tone, D-Flame i Brothers Keepers. Na krótko przed tym, jak Yassir musiał odbyć karę więzienia pod koniec 2006 r., podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Bozz Music. W 2008 r. Yassir przeniósł się do nowej frankfurckiej wytwórni Echte Musik, założonej przez Jonesmanna, który był również związany z Bozz Music.

W maju 2008 r. na jego stronie internetowej ukazała się pierwsza własna produkcja, składająca się z ośmiu utworów i zatytułowana “Wie lang noch” (“Jak długo jeszcze”), którą można pobrać za darmo. W tekstach poruszane są takie tematy, jak pobyt w więzieniu, początki kariery rapera i autorefleksja. Jego pierwszy album “Paragraf31” został wydany 31 października 2008 r.

Po trzech i pół roku więzienia za przemyt narkotyków z około 30 kg haszyszu, Yassir został zwolniony z więzienia w sierpniu 2009 r. W wyniku postępowania deportacyjnego, które zostało wszczęte bezpośrednio po odbyciu kary więzienia, Yassir musiał opuścić Niemcy w grudniu 2009 r. i przeniósł się do Maroka. 7 kwietnia 2012 r. Yassir wydał swój drugi album “Wenn der Schmerz spricht” za pośrednictwem wytwórni 7skillz.

Dyskografia

Albumy2008: Paragraf 31

2012: Wenn der Schmerz sprichtEPs2008: Wie lange noch (Online-EP)Singles2011: Kannst du es sehen? (feat. Azzis mit Herz)Juice-Exclusives2009 Jeder Weg hat sein Ende feat. Jonesmann (Juice-Exclusive na Juice-CD #93)Freetracks2011: Wir stehen auf (feat. Harris, Hassan Annouri, Marc Reis, Celo & Abdi, Saman und Demain) (Teledysk przeciwko wykorzystywaniu dzieci)

Pokrewne

Bausa

Bosca

EstA

Jürgen B. Hausmann

Loco Dice

Rako

Tutty Tran

UNIK

Ben Zucker

Kaya Yanar

ZaZa

Kurt Krömer

Tocadisco

Roland Kaiser

Flying Uwe

B. Movie

Nico Santos

DAIM

M.I.K.I

Recondite

Ramon Roselly

Shippo

ARASH

Calvin Hollywood

Mr Jones

Pashanim

Purple Disco Machine

$ick

GReeeN

HandOfBlood

Claus Holm

Paluten

Slowtide

Chris Tall

CashMo

The Dark Tenor

Imre Grimm

The Green Man

Olivia Jones

Kontra K

Kurdo

Majan

Metaphysics

Mo-Torres

Rockster

Sero

Shindy

Sven Voelpel

Zuna

Jörg Mühle

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności