Wikibiopedia

 

Yassir

Yassir (imię cywilne: Yassir Ezarzar; * 28 maja 1973 w Rüsselsheim) to niemiecki raper marokańskiego pochodzenia, który został podpisany z wytwórnią Echte Musik.

Biografia

Yassir posiada obywatelstwo marokańskie. Od 1993 r. jest żonaty i do czasu deportacji mieszkał z żoną i dwoma synami we Frankfurcie nad Menem. Yassir zetknął się z hip-hopem podczas pobytu w więzieniu. Później współpracował z takimi muzykami jak Azad, Tone, D-Flame i Brothers Keepers. Na krótko przed tym, jak Yassir musiał odbyć karę więzienia pod koniec 2006 r., podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Bozz Music. W 2008 r. Yassir przeniósł się do nowej frankfurckiej wytwórni Echte Musik, założonej przez Jonesmanna, który był również związany z Bozz Music.

W maju 2008 r. na jego stronie internetowej ukazała się pierwsza własna produkcja, składająca się z ośmiu utworów i zatytułowana "Wie lang noch" ("Jak długo jeszcze"), którą można pobrać za darmo. W tekstach poruszane są takie tematy, jak pobyt w więzieniu, początki kariery rapera i autorefleksja. Jego pierwszy album "Paragraf31" został wydany 31 października 2008 r.

Po trzech i pół roku więzienia za przemyt narkotyków z około 30 kg haszyszu, Yassir został zwolniony z więzienia w sierpniu 2009 r. W wyniku postępowania deportacyjnego, które zostało wszczęte bezpośrednio po odbyciu kary więzienia, Yassir musiał opuścić Niemcy w grudniu 2009 r. i przeniósł się do Maroka. 7 kwietnia 2012 r. Yassir wydał swój drugi album "Wenn der Schmerz spricht" za pośrednictwem wytwórni 7skillz.

Dyskografia

Albumy2008: Paragraf 31

2012: Wenn der Schmerz sprichtEPs2008: Wie lange noch (Online-EP)Singles2011: Kannst du es sehen? (feat. Azzis mit Herz)Juice-Exclusives2009 Jeder Weg hat sein Ende feat. Jonesmann (Juice-Exclusive na Juice-CD #93)Freetracks2011: Wir stehen auf (feat. Harris, Hassan Annouri, Marc Reis, Celo & Abdi, Saman und Demain) (Teledysk przeciwko wykorzystywaniu dzieci)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności