Wikibiopedia

 

Wilke Zierden

Wilke Zierden (* 12 czerwca 1987 w Leer) - niemiecki artysta i producent filmów internetowych. W 2019 r. otrzymał Złotego Hena w kategorii "Onlinestars" wraz z Udo Teschem za ich wspólny format YouTube "Udo und Wilke". W listopadzie 2020 roku na kanale telewizyjnym VOX po raz pierwszy pojawił się reality docu-soap "Wilkes Welt - Ohne Plan zum Traumhaus".

Biografia

Zierden dorastał w Westoverledingen i uczęszczał do tamtejszego ośrodka szkolnego Collhusen. W 2013 r. rozpoczął praktykę w zawodzie tatuażysty, ale przerwał ją, by pracować w sieci. W 2017 r. wraz z Udo Teschem założył kanał YouTube "Udo und Wilke". Dwa lata później za swoje filmy otrzymali Złotego Kura w kategorii "Onlinestars". Jego drugi format na YouTube "Mein Fehnhaus, Fiete & Ich" istnieje od kwietnia 2020 r., kiedy to został nominowany do nagrody Golden Camera Digital Award w kategorii "Najlepszy debiutant". Pierwszy format telewizyjny Zierden "Wilkes Welt - Ohne Plan zum Traumhaus" (Świat Wilke'a - bez planu na wymarzony dom) pojawił się 15 listopada 2020 r. na kanale VOX. 18 grudnia 2020 r. wytwórnia Summerfield Records wydała przebój "Udo Mc Muff", nagrany przez Zierdena, Tescha i innych autorów jego filmów na YouTube, a także Kreisligalegende i Ikke Hüftgold.

Kanały YouTube i telewizja

Wilke Zierden

Wraz z Udo Teschem, pracownikiem klubu sportowego SuS Steenfelde w Westoverledingen, Zierden założył kanał YouTube Wilke Zierden, na którym publikuje filmy pod tytułem Udo & Wilke. Filmy opowiadają o tym, jak Wilke sabotuje swojego przyjaciela Udo w pracy. Pod hasłem "Jedna wioska, jeden klub" Udo i Wilke nie tylko nagrywają filmy, ale także wspierają klub sportowy, organizując różne akcje i apelując o datki. Za pośrednictwem swojej platformy pomagają także projektowi Villa for Kids Life w budowie sierocińca w Ghanie.

My Fehnhaus, Fiete & I

W kwietniu 2020 r. Zierden uruchomił drugi kanał na Youtube, na którym pokazuje swoim subskrybentom, jak wraz z psem Fiete remontuje od podstaw swój własny dom Fehnhaus we Fryzji Wschodniej.

Wilkes Welt - Ohne Plan zum Traumhaus

Od maja 2020 r. Zierden samodzielnie remontuje swój Fehnhaus i spełnia marzenie z dzieciństwa o wiejskim domu w stylu wschodniofryzyjskim. Przebudowie towarzyszyła telenowela reality "Wilkes Welt - Ohne Plan zum Traumhaus" (Świat Wilke'a - Bez planu do wymarzonego domu), realizowana we współpracy ze stacją telewizyjną VOX. Cztery odcinki były emitowane od 15 listopada 2020 r. W czwartym i ostatnim odcinku reality docu-soap widzimy, że jego dziewczyna Freya zamieszkała z nim w Fehnhaus.

W biurze

Na tym kanale YouTube Wilke Zierden towarzyszy za pomocą kamery pracy w firmie "Ron Johanning Innenausbau GmbH" z Barßel. W centrum uwagi jest praca w biurze, w szczególności towarzyszy jej dyrektor zarządzający firmy, Ron Johanning. Format ten charakteryzuje się dobrą atmosferą panującą w biurze.

Muzyka

2020: A Moo, a Baa - Udo Mc Muff, legenda Kreisligi, Ikke Hüftgold

Pod pseudonimem Udo Mc Muff, Zierden i Tesch nagrali przebój Eine Muh, eine Mäh wraz z piosenkarzami pop Kreisligalegende i Ikke Hüftgold. Wersja utworu świątecznego Wilhelma Lindemanna, mocno zmodyfikowana zarówno pod względem tekstowym, jak i muzycznym, została wydana w 2020 r. na okres Bożego Narodzenia. Piosenka osiągnęła numer 53 na niemieckiej liście przebojów. Dochód zostanie przekazany na rzecz Hospizhuus w Leer.

Audiobooki

2018: Znowu czas na Wschodnią Fryzję: kalifornijska podróż drogowa z dodatkowymi "Uh", "Huh?" i "Co to było znowu?".

Nagrody

2019 - Złota Kura w kategorii "Onlinestars".

2020 - Nominacje do nagrody Golden Camera Digital w kategorii "Najlepszy debiutant".

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności