Wikibiopedia

 

Flying Uwe

Flying Uwe (* 11 lutego 1987 w Hamburgu jako Uwe Schüder) - niemiecki przedsiębiorca, sportowiec wyczynowy, producent filmów internetowych i live streamer.

Życie

Uwe Schüder urodził się w Hamburgu w 1987 roku. Jego ojciec zmarł, gdy Schüder był jeszcze małym dzieckiem. Schüder rozpoczął regularne treningi sztuk walki w wieku 14 lat, a następnie zdobył kilka krajowych nagród w dziedzinie sztuk walki. Z wykształcenia był malarzem i lakiernikiem, pracował też jako barman.

Od 2007 r. prowadzi kanał Flying Uwe w serwisie YouTube, gdzie początkowo poświęcał się głównie tematyce sportu, odżywiania i fitnessu. W grudniu 2009 r. został wybrany na posła z Hamburga. Wkrótce potem Schüder wziął udział w 10. sezonie programu telewizyjnego Big Brother. Po komentarzach, które zostały odebrane jako seksistowskie, został pozbawiony tytułu Mr. Hamburg. Od 2015 roku prowadzi Flying Uwe Gaming jako drugi kanał poświęcony tematyce gier. W tym samym czasie pojawiły się jego pierwsze występy w produkcjach filmowych, takich jak Kartoffelsalat - Nicht fragen! i ABC superbohaterów.

Spór Schüdera z Urzędem ds. Mediów Hamburg/Schleswig-Holstein (MA-HSH), który nałożył na niego karę w wysokości 10 500 euro za pozytywne przedstawianie produktów w trzech filmach wideo na YouTube jako influencer i nieoznaczenie tych filmów jako ciągłego programu reklamowego, przyciągnął uwagę mediów. Po usunięciu przez Schüdera filmów wideo, MA-HSH umorzyła postępowanie w sprawie nałożenia grzywny, ponieważ "główny cel" warunku zgodnego z prawem został osiągnięty.Schüder jest posiadaczem czarnego pasa w stylu sztuk walki Wun Hop Kuen Do. Swoją pierwszą walkę w mieszanych sztukach walki wygrał w lutym 2019 roku. W listopadzie 2019 roku przegrał swoją drugą walkę przez zaniechanie.Mieszka z żoną i dwiema córkami w pobliżu Hamburga.Schüder jest dyrektorem zarządzającym i współwłaścicielem różnych firm, które zajmują się głównie dystrybucją suplementów diety, sprzętu i odzieży dla sportowców.

Filmografia (wybór)

2015: Sałatka ziemniaczana - nie pytaj!

2015: ABC superbohaterów

2017: Valhalla 360° Virtual Reality (film krótkometrażowy)

2017: Prawdziwa zbrodnia

2019: Darknet: The Beginning (film krótkometrażowy)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności