Wikibiopedia

HandOfBlood

HandOfBlood (* 1 sierpnia 1992 r. w Salzgitter; prawdziwe imię Maximilian Paul Karl-Heinz Knabe, w skrócie Hänno) - niemiecki producent filmów internetowych, livestreamer, prezenter e-sportowy, cosplayer i przedsiębiorca. Publikuje on głównie filmy Let’s Play na swoim kanale YouTube HandOfBlood i jest jednym z najbardziej znanych niemieckich przedstawicieli tego gatunku. Knabe mieszka w berlińskiej dzielnicy Spandau.

Życie

Knabe ma troje starszego rodzeństwa, jego rodzice mieszkają osobno. Do czasu matury uczęszczał do szkoły waldorfskiej w Brunszwiku. W tym czasie uczył się również eurytmii oraz gry na fortepianie i klarnecie.

Do 2014 r. Knabe mieszkał w Brunszwiku, gdzie studiował informatykę gospodarczą na TU Braunschweig. Przerwał studia z powodów m.in. ograniczeń czasowych. Ze względu na działalność w YouTube i pracę w McDonald’s, z której się utrzymywał, brakowało mu czasu na naukę. Później podjął praktykę jako specjalista ds. komunikacji marketingowej w swojej sieci Freaks 4U Gaming, z której również zrezygnował z powodu ograniczeń czasowych, aby móc w pełni skoncentrować się na karierze w serwisie YouTube.

Strona internetowa

Główny kanał HandOfBlood istnieje od 2010 roku, a jego nazwa pochodzi od piosenki o tej samej nazwie zespołu Bullet for My Valentine. Knabe jest zadeklarowanym fanem metalu od 12 roku życia. Do sieci TGN dołączył 24 października 2013 r. Do lipca 2016 roku jego kanał zawierał format LOL Facts dla gry League of Legends, a także zwykłe filmy Let’s Play. W styczniu 2016 r. Knabe wyjaśnił w filmie, że chce zmienić profil swojego kanału. Liczba przesyłanych filmów zmniejszyłaby się zauważalnie, ale jakość poszczególnych filmów wzrosłaby. Dziś jego filmy charakteryzują się głównie efektami, Easter Eggs, gagami biegowymi i różnymi kostiumami.Knabe moderuje na imprezach, komentuje niemieckie e-sporty i był członkiem drużyn e-sportowych Spandauer Inferno i Battleground Allstars (BAAL).Knabe wziął udział w transmisji Last Man Standing 3, która odbyła się na żywo na targach Gamescom 2015. Był w drużynie młodych, początkujących YouTuberów, którzy w kilku konkurencjach musieli zmierzyć się z YouTuberami z poprzednich edycji Last Man Standing, takimi jak Sarazar czy SgtRumpel. Gospodarzami programu byli Fabian Siegismund i David Hain. Jedną ze zmian w porównaniu z poprzednimi programami było włączenie publiczności studyjnej. Transmisja na żywo odbywała się na kanale MyVideo. Kilka miesięcy później Knabe nagrał wraz z SgtRumpel (Manuel Schmitt) dwanaście filmów na temat gry komputerowej League of Legends.

W 2016 r. zdobył nagrodę Webvideopreis Deutschland w kategorii Gaming. Rok później został ponownie nominowany do tej nagrody wraz z Davidem Hainem, ale ze względu na wiele punktów krytyki obaj wezwali widzów, by na nich nie głosowali.W 2017 roku Knabe wziął udział w teledysku do utworu MC Thunder niemieckiego zespołu metalcore/trancecore Electric Callboy. Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles. W MC Thunder II wystąpił w Berlinie w 2021 roku. Jest zadeklarowanym fanem i przyjacielem grupy muzycznej.W 2018 r. wraz z Henningiem Semrau i dyrektorem zarządzającym Hendrikiem Ruhe założył agencję influencerów INSTINCT3. Wcześniej cała trójka założyła już wspólnie portal internetowy Summoners Inn, który skupia się na grze League of Legends. Po założeniu INSTINCT3 Knabe opuścił Freaks 4U Gaming, z którym, jak twierdzi, nadal utrzymuje dobry kontakt. Na swoim kanale w serwisie YouTube publikuje również filmy, w których przedstawia fakty dotyczące gry League of Legends. W Summoners Inn moderuje również rozgrywki e-sportowe League of Legends.

Od 2019 r. ma umowę handlową z Bravado, spółką zależną Universal Music Group. W ramach formatu Hänno unterwegs, programu symulacyjnego, w którym chłopiec zabiera różnych gości jako pasażerów swojej ciężarówki, Helge Schneider i Kurt Krömer pojawili się na jego kanale odpowiednio w 2020 i 2022 roku.

Więcej

Podczas Fortnite World Cup 2019, międzynarodowego turnieju Fortnite, drużyna Knabe’a zdobyła 250 000 dolarów nagrody pieniężnej. Swój udział (62 500 dolarów) w całości przekazał na rzecz berlińskiego schroniska dla zwierząt. Knabe adoptował też ze schroniska szczeniaka rasy mieszanej.

Pod koniec 2020 r. Knabe dołączył do innych streamerów, którzy wzięli udział w kampanii na rzecz ochrony lasów na całym świecie, uczestnicząc w livestreamie Save the Jungle organizowanym przez WWF. W sumie podczas streamu zorganizowanego przez WWF zebrano 22 500,25 euro.Kiedy na początku 2021 roku incydent między streamerką Daannyy a streamerką Tinkerleo wywołał debatę na temat seksizmu na scenie gier, Knabe zajął stanowisko i wykorzystał ten moment, aby uwrażliwić swoich widzów na ten problem. Jako jeden z największych streamerów w Niemczech, skupiający się na grach, stwierdził na Twitterze: “Publiczne dyskutowanie o czymś poprawia społeczeństwo i posuwa je do przodu. W naszym przypadku jest to społeczeństwo na Twitchu, YouTube lub ogólnie w grach. Molestowanie seksualne jest powszechne wśród graczy i trzeba z tym skończyć. “W listopadzie 2021 r. na swoim kanale YouTube ogłosił powstanie nowej drużyny e-sportowej: Eintracht Spandau będzie występował w Premier League of League of Legends w 2022 roku. Zespół ten przejmie obowiązki od Euronics Gaming.

Synchronizacja

2020: Cyberpunk 2077 jako Fredrik

2021: Ludzkość jako HandOfBlood

Nagrody

2016: Nagroda Webvideopreis Niemcy: Gry

2017: Web Video Award Germany: Gaming (nominacja)

2017: YouTube: Złoty przycisk odtwarzania

2022: Niemiecka nagroda w dziedzinie gier komputerowych: gracz roku

Pokrewne

Bausa

Bosca

EstA

Jürgen B. Hausmann

Loco Dice

Rako

Tutty Tran

UNIK

Ben Zucker

Kaya Yanar

Yassir

ZaZa

Kurt Krömer

Tocadisco

Roland Kaiser

Flying Uwe

B. Movie

Nico Santos

DAIM

M.I.K.I

Recondite

Ramon Roselly

Shippo

ARASH

Harry G

Calvin Hollywood

Mr Jones

Pashanim

Purple Disco Machine

Thomas Röper

$ick

GReeeN

Claus Holm

Paluten

Slowtide

Chris Tall

A.n.d.r.e.

Sven Bensmann

CashMo

The Dark Tenor

The Green Man

Olivia Jones

Kontra K

Majan

Metaphysics

Stefan Merath

Mo-Torres

Shan Rahimkhan

Rockster

Sero

Shindy

Wilke Zierden

Zuna

Jann Wattjes

Leon Windscheid

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności