Wikibiopedia

 

Oskar Gasecki

Oskar Gasecki (ur. 28 października 1990 r. w Louis Trichardt, Republika Południowej Afryki) jest polskim piłkarzem posiadającym obywatelstwo amerykańskie.

Życie i kariera

Młodość

Gasecki urodził się w Louis Trichardt w RPA, jako syn Wiktora i Ewy Gaseckich, robotników migrujących ze Stalowej Woli. W wieku pięciu lat Gasecki przeprowadził się z rodziną do Gurnee w stanie Illinois. Ukończył szkołę średnią Warren Township High School w 2009 roku i studiował administrację biznesową na Western Illinois University.

Kariera zawodnicza

Obunożny Gasecki gra dla Western Illinois Leathernecks od sierpnia 2009 roku. Jako pierwszoroczniak zaliczył już dwadzieścia występów w tym sezonie. Jego drugi rok był naznaczony kontuzją uda, więc wystąpił tylko czternaście razy. W drugim sezonie stał się również bardziej wszechstronny jako obrońca i środkowy pomocnik. Krótko przed rozpoczęciem sezonu juniorskiego został zauważony przez łowców talentów Borussii Dortmund i zaproszony na testy.

Gasecki ukończył testy w Borussii Dortmund w marcu 2011 roku, a dwa miesiące później podpisał kontrakt z klubem, który obowiązywał do końca sezonu 2013/2014. Od 1 lipca 2011 roku Gasecki był członkiem drugiej drużyny Borussii Dortmund. Opuścił Borussię latem 2012 roku.

W styczniu 2015 roku, po prawie trzech latach bez klubu, przeniósł się do Saint Louis FC.

Reprezentacja narodowa

Defensywny pomocnik grał w reprezentacji Polski U-18.

Osiągnięcia

2-krotny wybór do All-Northern Suburban Conference: 2006, 2007

1 × druga drużyna All-Summit League (2010)

1× All-Summit League Newcomer i All-Tournament Team (2009)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności