Wikibiopedia

 

Krzysztof Kaczka

Krzysztof Kaczka (ur. 16 maja 1977 w Toruniu) jest polskim flecistą.

Życie i twórczość

Kaczka zaczął grać na flecie w wieku dziesięciu lat. Po ukończeniu państwowej szkoły muzycznej w Chorzowie, rozpoczął naukę gry na flecie u Grzegorza Cimoszko, głównego flecisty Orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dalsze studia odbył w Akademii Muzycznej w Monachium u Marianne Henkel-Adorjan, w Mozarteum w Salzburgu u Ireny Grafenauer, w CNSM w Paryżu u Pierre-Yves Artaud oraz na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu u Wolfganga Schulza. Kaczka jest laureatką nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych.

Po pracy jako solowy flecista w Monachium i Waldenburgu, w 2009 roku wyjechał do Chin, gdzie do 2012 roku był 1. solowym flecistą w Guangzhou Symphony Orchestra, jednej z największych i najbardziej utytułowanych orkiestr symfonicznych w Chinach. W 2014 roku został gościnnym profesorem w Kuwejcie. Kaczka występuje na całym świecie jako solista i regularnie gra muzykę kameralną obok swojej działalności orkiestrowej. Obejmują one koncerty w USA (w tym w Carnegie Hall, Nowy Jork), Australii, Nowej Zelandii (Wellington Town Hall), Kanadzie, Brazylii (National Theatre Brasilia), Chinach i Niemczech (Herkulessaal, Monachium).

Kaczka nagrał kilka płyt CD, a w 2012 roku płyta "Nostalgy" z aranżacjami Chopina na flet i marimbę została uhonorowana nagrodą Award of Excellence na Global Music Awards w USA.

Nagrody

  1. miejsce na przesłuchaniu Orkiestry Symfonicznej w Szanghaju

  2. miejsce i złoty medal na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej Citta di Barletta, Włochy

  3. nagroda (Most Distinguished Artist Prize & Piazzolla Award) na IBLA Grand Prize 2008

  4. nagroda na Australijskim Festiwalu Fletowym 2009

Nagroda Doskonałości na Global Music Awards 2012

Dyskografia

Duo Artus (Krzysztof Kaczka i Perry Schack) - Bach, Giuliani, Piazzolla, Borne

Krzysztof Kaczka - Franz & Karl Doppler: Muzyka na 2 flety z fortepianem

Krzysztof Kaczka - W 80 minut dookoła świata

Krzysztof Kaczka - Nostalgia (Chopin na flet i marimbę)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności