Wikibiopedia

 

Marcin Horecki

Marcin Krzysztof Horecki (ur. 8 lutego 1977 r.) jest polskim zawodowym pokerzystą. Wygrał bransoletkę na World Series of Poker 2023

Dane osobowe

Horecki pochodzi z Warszawy. Był członkiem reprezentacji Polski w narciarstwie alpejskim i zdobył kilka medali zarówno w młodości, jak i jako dorosły. Po zakończeniu kariery sportowej z powodu kontuzji, ukończył studia licencjackie i magisterskie, a następnie pracował w sektorze finansowym. W tym samym czasie zaczął grać w grę karcianą Magic: The Gathering, która ostatecznie doprowadziła go do pokera.

Kariera pokerowa

Horecki rozpoczął grę na platformie online PokerStars pod pseudonimem Goral i był częścią Team PokerStars do końca 2017 roku, osiągając swój pierwszy finisz gotówkowy w turnieju na żywo w połowie września 2006 roku podczas European Poker Tour (EPT) w Barcelonie. Wygrał swój pierwszy turniej na żywo podczas Austrian Masters w Wiedniu w czerwcu 2007 roku i otrzymał główną nagrodę w wysokości ponad €20,000. W czerwcu 2008 roku Polak po raz pierwszy odniósł sukces na World Series of Poker w Rio All-Suite Hotel and Casino na Las Vegas Strip i zajął pierwsze miejsce w turnieju No Limit Hold'em. Na początku października 2008 roku zajął trzecie miejsce w turnieju EPT Main Event w Londynie i zapewnił sobie największą jak dotąd nagrodę pieniężną w wysokości ponad 300 000 funtów. Sukces ten powtórzył w grudniu 2010 roku, kiedy to również zajął trzecie miejsce w EPT Main Event w Pradze i otrzymał za swoje wysiłki €247,000. Później przez jakiś czas nie odnosił większych sukcesów turniejowych. Podczas WSOP 2023, który jest obecnie rozgrywany w Horseshoe Las Vegas i Paris Las Vegas, Horecki wygrał turniej w Seven Card Stud Hi-Lo i otrzymał bransoletkę oraz ponad 150 000 dolarów amerykańskich. W sumie Horecki zarobił ponad 1,5 miliona dolarów amerykańskich grając w pokera w turniejach na żywo.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności