Wikibiopedia

Gregor Meyle

Gregor Fabian Meyle (* 13 października 1978 r. w Backnang) - niemiecki muzyk. Pod koniec 2007 r. zajął drugie miejsce w castingu wokalnym SSDSDSSWEMUGABRTLAD nadawanym przez ProSieben. Wiosną 2014 r. wraz z sześcioma innymi muzykami wziął udział w cyklu Sing meinen Song - Das Tauschkonzert emitowanym przez stację VOX.

Życie

Dzieciństwo i młodzież

Meyle, który dorastał w Jagsthausen, otrzymał swoją pierwszą gitarę w wieku czterech lat. Rok później w Caux po raz pierwszy stanął na scenie. W kostiumie myszy zaśpiewał przed 400 osobami piosenkę dla dzieci If You’re Happy and You Know It. Gdy osiągnął wiek szkolny, pobierał lekcje gry na gitarze. W wieku dwunastu lat został członkiem zespołu Young Guns, który wykonywał covery utworów amerykańskiej grupy rockowej Guns N’ Roses. W tym samym czasie napisał swoje pierwsze własne piosenki. Później pracował w sklepie z gitarami przy szkole i sam udzielał lekcji gry na gitarze. W wieku 16 lat założył swój pierwszy własny zespół Crack Fabian, z którym nagrał pierwszy album Early Days. Na Festiwalu Zamkowym w Jagsthausen wystąpił jako muzyk dworski w sztuce Der Diener zweier Herren (Sługa dwóch panów) i zaprezentował cztery skomponowane przez siebie utwory na gitarę klasyczną.

Po ukończeniu szkoły średniej odbył dwuletni staż jako asystent dźwięku m.in. w ARRI TV i Teatrze Miejskim w Heilbronn, a następnie pracował społecznie. Od 2001 r. pracuje jako niezależny inżynier dźwięku. W tym samym czasie grał w zespole Meyle wraz ze swoim młodszym bratem Feliksem.

Kariera muzyczna

Latem 2007 r. Meyle zgłosił się jako piosenkarz do konkursu castingowego SSDSDSSWEMUGABRTLAD (Stefan szuka supergwiazdy, która powinna śpiewać, co chce, i może wystąpić na antenie RTL), który został wymyślony przez Stefana Raaba w ramach jego programu telewizyjnego TV total, i został wybrany przez organizatorów jako jeden z 20 uczestników. Tam zakwalifikował się do finałowych występów, wykonując utwór Your Body Is a Wonderland, w oryginale Johna Mayera. W kolejnych rundach Meyle był jedynym uczestnikiem, który występował wyłącznie z balladami własnego autorstwa. Ze swoimi piosenkami wszedł do finału najlepszej czwórki i został tam pokonany przez Szwajcarkę Stefanie Heinzmann w głosowaniu telewidzów 10 stycznia 2008 r.

Dzień po finale finałowa piosenka Meyle’a Niemand została wydana na EP-ce wraz z utworami pozostałych trzech finalistów. Trzy tygodnie później wydał utwór jako swój własny singiel. 28 marca 2008 r. ukazał się pierwszy album Meyle’a, którego tytułowa piosenka So soll es sein została również wykorzystana w ścieżce dźwiękowej do filmu Der Rote Baron Nikołaja Müllerschöna. Producentem był Claus Fischer, były basista zespołu heavytones. Album i oba single znalazły się na listach przebojów w krajach niemieckojęzycznych. Następnie Meyle wyruszył w trasę koncertową po Niemczech.

Chcąc uniezależnić się od istniejących wytwórni płytowych, Meyle założył własną firmę fonograficzną Meylemusic. Tam też ukazał się jego drugi album Meylenweit oraz album koncertowy Laut und leise. W 2012 r. wydał swój trzeci album studyjny Meile für Meyle i pierwszą książkę Songs für Feinschmecker. Podczas gdy Meylenweit nadal znajdował się na listach przebojów w Niemczech, Meile für Meyle nie zajmował żadnego miejsca.

Wiosną 2014 roku, na zaproszenie Xaviera Naidoo, Gregor Meyle wziął udział w cyklu Sing meinen Song - Das Tauschkonzert emitowanym przez stację telewizyjną VOX, wraz z Rogerem Cicero, Sarah Connor, Andreasem Gabalierem, Sandrą Nasić i Sashą. Sukces spektaklu miał na niego szczególny wpływ. Jego czwarty album New York - Stintino, wydany w marcu, wszedł do pierwszej dziesiątki list przebojów, a wszystkie trzy poprzednie albumy studyjne również w niektórych przypadkach znalazły się w pierwszej dziesiątce. Trzy z jego piosenek, a także cover Sunday Lover zespołu Guano Apes zaśpiewany przez niego w programie, trafiły na listy przebojów. Wersja utworu Meyle’a Keine ist wie du w wykonaniu Sarah Connor - w wersji tekstowej Keiner ist wie du - osiągnęła numer 12 na niemieckiej liście przebojów w czerwcu 2014 r.

Ten sam utwór został zaśpiewany nieco później w czwartym sezonie programu The Voice of Germany przez jednego z uczestników przesłuchań w ciemno. Meyle, który był obecny na zaproszenie dyrekcji, wszedł na scenę z widowni i jeszcze raz zaśpiewał razem z laureatką. Po emisji tego występu w październiku, utwór Keine ist wie du wzrósł do 1. miejsca na liście przebojów iTunes, a następnie osiągnął 2. miejsce na oficjalnej liście przebojów w Niemczech.

W 2015 r. Meyle wziął udział jako mentor muzyczny w programie Dein Song, konkursie pisania piosenek dla dzieci na kanale telewizyjnym KiKA. W maju 2015 r. kanał telewizyjny VOX rozpoczął emisję serialu Meylensteine, w którym Meyle odwiedza niemieckojęzycznych piosenkarzy i śpiewa z nimi niektóre z ich piosenek. Drugi sezon Meylensteine rozpoczął się w kwietniu 2017 r. Ze względu na niską oglądalność, po pierwszym odcinku program został przeniesiony w inne miejsce emisji. Nadawano go od końca maja 2017 r. w późnych godzinach wieczornych w dniu emisji czwartego sezonu programu Sing meinen Song - Das Tauschkonzert. Po zakończeniu piątego sezonu Sing meinen Song w 2018 roku będą emitowane powtórki.

W drugim sezonie programu “The Masked Singer”, emitowanym przez ProSieben, zajął trzecie miejsce w 2020 roku. Podczas pokazu miał na sobie kostium smoka. Jednak w międzyczasie program musiał zostać przerwany na dwa tygodnie, ponieważ piosenkarka zachorowała na Covid-19. Od 12 marca 2022 r. Meyle będzie wraz z Jeanette Biedermann prowadzić program muzyczny Playlist of my life na antenie MDR. W audycji analizowane są związki z muzyką oraz muzyczni goście.

Dyskografia

Albumy studyjne

Nagrody

Niemiecka Nagroda Telewizyjna

2014: Kategoria Najlepszy program rozrywkowy (Sing meinen Song - Das Tauschkonzert)ECHO Pop

2015: Partner roku w kategorii (Sing meinen Song - Das Tauschkonzert)Inne

2017: Osoba nosząca kapelusz roku

Pokrewne

Bausa

Howard Carpendale

Loco Dice

Johannes Oerding

Ralf Schmitz

Bruno Zimmer

ZaZa

Hans Grohe

Aurelio Savina

Roland Kaiser

Calvin Hollywood

Laith Al-Deen

Olli Dittrich

Tom Gaebel

Reinhard Mey

Michl Müller

Slowtide

A.n.d.r.e.

Matthias Beck

Harald Glööckler

Ernst Hutter

Michael Mittermeier

Stephan Michme

Wolfgang Niedecken

Adel Tawil

Thees Uhlmann

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności