Wikibiopedia

Stephan Michme

Stephan Michme (* 4 marca 1972 r. w Magdeburgu) jest niemieckim prezenterem radiowym i był głównym wokalistą grupy rockowej SCYCS.

Michme rozpoczął swoją edukację na początku lat 90-tych, studiując germanistykę i nauki sportowe na Uniwersytecie w Magdeburgu. Z radiem zetknął się w prywatnej stacji radiowej SAW w Magdeburgu, najpierw jako stażysta i wolontariusz, później jako prezenter i redaktor.

W 1998 r. przeniósł się do Fritz w Poczdamie jako prezenter. Prowadził tam audycję Radiofritzen am Morgen, m.in. wspólnie z Niną Zimmermann. 31 maja 2007 r. Michme po raz ostatni prowadził program we Fritz, robiąc sobie półroczną przerwę. Jego pierwszy program po przerwie miał miejsce 2 grudnia 2007 r. na antenie stacji Sport-Blue Moon. Do 10 marca 2013 r. prowadził także w każdą niedzielę wieczorem audycję New Music Blue Moon na antenie Fritza, prezentując nowo wydaną muzykę.

Również w 1998 r. Michme rozpoczął pracę jako prezenter w berlińskim kanale muzycznym MTV. Występował tu w różnych formatach muzycznych i specjalnych, ostatnio na gali MTV Europe Music Awards 2004 w Rzymie.

Od września 2011 r. do marca 2022 r. Stephan Michme co dwa tygodnie prowadził poranny program “Der Morgen” na antenie MDR Sachsen-Anhalt (od 4 maja 2015 r. na zmianę z koleżanką Antonią Kaloff). W MDR od października 2021 r. prowadził cykl podcastów pod tytułem “Lässig älter werden” (Starzeć się swobodnie). Współpraca z MDR została zakończona w marcu 2022 r. bez uprzedzenia i bez podania przyczyn, według informacji od prawnika Michme’a rozstanie miało nastąpić “w przyjaźni”.W 1994 r. Michme był współzałożycielem grupy rockowej SCYCS. Do tej pory zrealizował z nimi trzy albumy. Największym sukcesem zespołu był wydany w 1998 r. singiel Next November, który osiągnął 14. miejsce na niemieckiej liście przebojów. Aby lepiej wypromować swój singiel “Next November”, SCYCS zagrali także w kilku odcinkach telenoweli RTL Unter uns w 1998 roku. Brał też udział w projekcie New Rock Conference, z którym nagrał utwór Heal Yourself.

Michme można obecnie oglądać na scenie w Magdeburgu w radiowym Nachtflug 4711. Jest także współwłaścicielem wytwórni płytowej Heartdisco. Ponadto od ok. 2004 r. do kwietnia 2006 r. pracował dla stacji rockowej Rockland i prowadził cotygodniowy dwugodzinny program “Michme and the rest is Rock’n’Roll”, w którym gościł znane osoby z branży muzycznej, sportowej, miasta Magdeburg oraz inne ciekawe osoby i rozmawiał z nimi o muzyce i innych tematach.

Ponadto Michme grał w piłkę nożną w drużynie oldbojów Magdeburger SV Börde 1949.Stephan Michme jest żonaty i ma córkę.

Pokrewne

Mario Barth

Bausa

Loco Dice

Johannes Oerding

Ralf Schmitz

Olaf Schubert

Uwe Steimle

Ben Zucker

Gerald Hüther

Hans Thiers

ARASH

Thorsten Havener

Bernd Jäger

Gregor Sander

Wolfgang Trepper

Ewald Arenz

Laith Al-Deen

Olli Dittrich

Tom Gaebel

Tom Hillenbrand

Gregor Meyle

Thilo Mischke

Michl Müller

Urban Priol

Slowtide

Jack Barsky

Reinhold Andert

Matthias Beck

Arnd Diringer

Peter Grimm

Ernst Hutter

Uwe Knop

Shan Rahimkhan

Wolfgang Niedecken

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności