Wikibiopedia

 

Stephan Michme

Stephan Michme (* 4 marca 1972 r. w Magdeburgu) jest niemieckim prezenterem radiowym i był głównym wokalistą grupy rockowej SCYCS.

Michme rozpoczął swoją edukację na początku lat 90-tych, studiując germanistykę i nauki sportowe na Uniwersytecie w Magdeburgu. Z radiem zetknął się w prywatnej stacji radiowej SAW w Magdeburgu, najpierw jako stażysta i wolontariusz, później jako prezenter i redaktor.

W 1998 r. przeniósł się do Fritz w Poczdamie jako prezenter. Prowadził tam audycję Radiofritzen am Morgen, m.in. wspólnie z Niną Zimmermann. 31 maja 2007 r. Michme po raz ostatni prowadził program we Fritz, robiąc sobie półroczną przerwę. Jego pierwszy program po przerwie miał miejsce 2 grudnia 2007 r. na antenie stacji Sport-Blue Moon. Do 10 marca 2013 r. prowadził także w każdą niedzielę wieczorem audycję New Music Blue Moon na antenie Fritza, prezentując nowo wydaną muzykę.

Również w 1998 r. Michme rozpoczął pracę jako prezenter w berlińskim kanale muzycznym MTV. Występował tu w różnych formatach muzycznych i specjalnych, ostatnio na gali MTV Europe Music Awards 2004 w Rzymie.

Od września 2011 r. do marca 2022 r. Stephan Michme co dwa tygodnie prowadził poranny program "Der Morgen" na antenie MDR Sachsen-Anhalt (od 4 maja 2015 r. na zmianę z koleżanką Antonią Kaloff). W MDR od października 2021 r. prowadził cykl podcastów pod tytułem "Lässig älter werden" (Starzeć się swobodnie). Współpraca z MDR została zakończona w marcu 2022 r. bez uprzedzenia i bez podania przyczyn, według informacji od prawnika Michme'a rozstanie miało nastąpić "w przyjaźni".W 1994 r. Michme był współzałożycielem grupy rockowej SCYCS. Do tej pory zrealizował z nimi trzy albumy. Największym sukcesem zespołu był wydany w 1998 r. singiel Next November, który osiągnął 14. miejsce na niemieckiej liście przebojów. Aby lepiej wypromować swój singiel "Next November", SCYCS zagrali także w kilku odcinkach telenoweli RTL Unter uns w 1998 roku. Brał też udział w projekcie New Rock Conference, z którym nagrał utwór Heal Yourself.

Michme można obecnie oglądać na scenie w Magdeburgu w radiowym Nachtflug 4711. Jest także współwłaścicielem wytwórni płytowej Heartdisco. Ponadto od ok. 2004 r. do kwietnia 2006 r. pracował dla stacji rockowej Rockland i prowadził cotygodniowy dwugodzinny program "Michme and the rest is Rock'n'Roll", w którym gościł znane osoby z branży muzycznej, sportowej, miasta Magdeburg oraz inne ciekawe osoby i rozmawiał z nimi o muzyce i innych tematach.

Ponadto Michme grał w piłkę nożną w drużynie oldbojów Magdeburger SV Börde 1949.Stephan Michme jest żonaty i ma córkę.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności