Wikibiopedia

 

Chris Tall

Chris Tall (prawdziwe nazwisko Christopher Nast, * 4 maja 1991 w Hamburgu) - niemiecki komik stand-upowy i filmowy. Przełom w jego karierze nastąpił w 2013 r., kiedy wygrał RTL Comedy Grand Prix. W 2016 roku otrzymał Niemiecką Nagrodę Komediową dla najlepszego debiutanta.

Kariera

W 2013 r. Chris Tall zdobył Grand Prix RTL Comedy i dzięki temu stał się znany w całym kraju. Wystąpił również w programie Stefana Raaba TV total. Po tym, jak podczas swojego występu tamże 27 października 2015 r. wezwał do "żartów [...] o wszystkich - o niepełnosprawnych, o gejach, o czarnych -" i wielokrotnie formułował oczekiwaną reakcję publiczności "Czy wolno mu to robić?" po własnych komentarzach na temat tzw. "grup zmarginalizowanych", to pytanie przewodnie zostało szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza za pośrednictwem mediów społecznościowych, i przyniosło Chrisowi Tallowi uwagę jako "charakterystyczne powiedzenie".Chris Tall występował w programach komediowych NightWash i Quatsch Comedy Club. Jego pierwszy program solowy nosił tytuł Versetzung gefährdet!; odbył z nim tournée po Niemczech. W 2015 roku wydał książkę Selfie von Mutti! Wenn Eltern cool sein wollen (Selfie von Mutti! When Parents Want to Be Cool), a od 2016 r. realizuje program sceniczny o tej samej nazwie. Chris Tall występował na scenie między innymi z Bülentem Ceylanem, Lukiem Mockridge'em i Cindy aus Marzahn.

W 2015 r. wystąpił w filmie Abschussfahrt, a w 2016 r. na ekrany kin wszedł film Männertag z nim w jednej z głównych ról. W styczniu 2017 r. ogłoszono, że Chris Tall podpisał trzyletni kontrakt na wyłączność z Constantin Entertainment i Constantin Film na realizację filmów, seriali oraz projektów komediowych i show.W 2017 r. był reporterem programu Die Bülent Ceylan Show i przeprowadzał w tym charakterze wywiady z przechodniami. W czerwcu 2017 r. otrzymał swój pierwszy własny program w telewizji RTL Wollen wir wetten?! Bülent przeciwko Chrisowi. W programie Chris Tall rywalizuje z Bülentem Ceylanem. Obie muszą rywalizować w pojedynku na gry i z zawodnikami. Jesienią 2017 roku Chris Tall był gospodarzem 1Live Comedy Nacht XXL, później otrzymał także Niemiecką Nagrodę Komediową 2017. Od stycznia 2018 roku jest w trasie koncertowej ze swoim trzecim solowym programem Und jetzt ist Papa dran. W kwietniu 2018 r. stacja RTL wyemitowała dwa odcinki jego programu Chris! Boom! Bang!, w którym stara się pomóc nastolatkom i rodzicom z problemami. Od września 2018 r. prowadzi własny program late-night w RTL, Darf er das? - The Chris Tall Show.

W 2019 r. Tall miał swój własny program Chris Tall presents na Amazon Prime Video, w którym w każdym odcinku przedstawiał komika.

Od czerwca 2020 r. Tall prowadzi podcast 08/17 wraz z komikiem Özcanem Coşarem, który jest dostępny na RTL+ i Audionow.Chris Tall był jurorem w 14. sezonie programu castingowego RTL Das Supertalent obok Dietera Bohlena, Bruce'a Darnella i Evelyn Burdecki. W grudniu 2020 r. Chris Tall brał udział w programie RTL Der König der Kindsköpfe. W czterech pokazach udało mu się pokonać Mario Bartha i Olivera Pochera i wygrać pokaz.

Chris Tall do 2014 r. mieszkał w Kolonii, a od tego czasu wrócił do Hamburga. Od sierpnia 2021 r. jest żonaty.

Kontrowersje

Chris Tall został skrytykowany po tym, jak - jak donoszą media - podczas solowego występu w Kolonii 14 października 2017 r. przywitał 12 tys. widzów słowami "We're torching the place tonight - so it's a Chris Tall night!"We wrześniu 2018 roku ówczesna rzeczniczka Zielonej Młodzieży Ricarda Lang oskarżyła go o seksistowskie przedstawianie kobiet w jego programie Darf er das? w artykule gościnnym na portalu Bento.

Filmografia/występy w telewizji

Jury

2016: Oberaffengeil

2018: RTL Comedy Grand Prix (RTL)

2020: Das Supertalent (RTL)

Moderacja

Od 2018: Czy wolno mu to robić? (RTL)

2019: Chris Tall Presents

2021: Marble Mania (RTL)

2021: Kółko - gwiazdy kręcą się na kółkach (RTL)

2021: Das Supertalent (RTL)

Dyskografia

Pojedyncze

2016: Czy on potrafi to zrobić? z Ralfem "Ralle" Petersenem i Hackiem Norrisem

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności