Wikibiopedia

Chris Tall

Chris Tall (prawdziwe nazwisko Christopher Nast, * 4 maja 1991 w Hamburgu) - niemiecki komik stand-upowy i filmowy. Przełom w jego karierze nastąpił w 2013 r., kiedy wygrał RTL Comedy Grand Prix. W 2016 roku otrzymał Niemiecką Nagrodę Komediową dla najlepszego debiutanta.

Kariera

W 2013 r. Chris Tall zdobył Grand Prix RTL Comedy i dzięki temu stał się znany w całym kraju. Wystąpił również w programie Stefana Raaba TV total. Po tym, jak podczas swojego występu tamże 27 października 2015 r. wezwał do “żartów […] o wszystkich - o niepełnosprawnych, o gejach, o czarnych -“ i wielokrotnie formułował oczekiwaną reakcję publiczności “Czy wolno mu to robić?” po własnych komentarzach na temat tzw. “grup zmarginalizowanych”, to pytanie przewodnie zostało szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza za pośrednictwem mediów społecznościowych, i przyniosło Chrisowi Tallowi uwagę jako “charakterystyczne powiedzenie”.Chris Tall występował w programach komediowych NightWash i Quatsch Comedy Club. Jego pierwszy program solowy nosił tytuł Versetzung gefährdet!; odbył z nim tournée po Niemczech. W 2015 roku wydał książkę Selfie von Mutti! Wenn Eltern cool sein wollen (Selfie von Mutti! When Parents Want to Be Cool), a od 2016 r. realizuje program sceniczny o tej samej nazwie. Chris Tall występował na scenie między innymi z Bülentem Ceylanem, Lukiem Mockridge’em i Cindy aus Marzahn.

W 2015 r. wystąpił w filmie Abschussfahrt, a w 2016 r. na ekrany kin wszedł film Männertag z nim w jednej z głównych ról. W styczniu 2017 r. ogłoszono, że Chris Tall podpisał trzyletni kontrakt na wyłączność z Constantin Entertainment i Constantin Film na realizację filmów, seriali oraz projektów komediowych i show.W 2017 r. był reporterem programu Die Bülent Ceylan Show i przeprowadzał w tym charakterze wywiady z przechodniami. W czerwcu 2017 r. otrzymał swój pierwszy własny program w telewizji RTL Wollen wir wetten?! Bülent przeciwko Chrisowi. W programie Chris Tall rywalizuje z Bülentem Ceylanem. Obie muszą rywalizować w pojedynku na gry i z zawodnikami. Jesienią 2017 roku Chris Tall był gospodarzem 1Live Comedy Nacht XXL, później otrzymał także Niemiecką Nagrodę Komediową 2017. Od stycznia 2018 roku jest w trasie koncertowej ze swoim trzecim solowym programem Und jetzt ist Papa dran. W kwietniu 2018 r. stacja RTL wyemitowała dwa odcinki jego programu Chris! Boom! Bang!, w którym stara się pomóc nastolatkom i rodzicom z problemami. Od września 2018 r. prowadzi własny program late-night w RTL, Darf er das? - The Chris Tall Show.

W 2019 r. Tall miał swój własny program Chris Tall presents na Amazon Prime Video, w którym w każdym odcinku przedstawiał komika.

Od czerwca 2020 r. Tall prowadzi podcast 08/17 wraz z komikiem Özcanem Coşarem, który jest dostępny na RTL+ i Audionow.Chris Tall był jurorem w 14. sezonie programu castingowego RTL Das Supertalent obok Dietera Bohlena, Bruce’a Darnella i Evelyn Burdecki. W grudniu 2020 r. Chris Tall brał udział w programie RTL Der König der Kindsköpfe. W czterech pokazach udało mu się pokonać Mario Bartha i Olivera Pochera i wygrać pokaz.

Chris Tall do 2014 r. mieszkał w Kolonii, a od tego czasu wrócił do Hamburga. Od sierpnia 2021 r. jest żonaty.

Kontrowersje

Chris Tall został skrytykowany po tym, jak - jak donoszą media - podczas solowego występu w Kolonii 14 października 2017 r. przywitał 12 tys. widzów słowami “We’re torching the place tonight - so it’s a Chris Tall night!”We wrześniu 2018 roku ówczesna rzeczniczka Zielonej Młodzieży Ricarda Lang oskarżyła go o seksistowskie przedstawianie kobiet w jego programie Darf er das? w artykule gościnnym na portalu Bento.

Filmografia/występy w telewizji

Jury

2016: Oberaffengeil

2018: RTL Comedy Grand Prix (RTL)

2020: Das Supertalent (RTL)

Moderacja

Od 2018: Czy wolno mu to robić? (RTL)

2019: Chris Tall Presents

2021: Marble Mania (RTL)

2021: Kółko - gwiazdy kręcą się na kółkach (RTL)

2021: Das Supertalent (RTL)

Dyskografia

Pojedyncze

2016: Czy on potrafi to zrobić? z Ralfem “Ralle” Petersenem i Hackiem Norrisem

Pokrewne

Bausa

Bosca

Bülent Ceylan

Astrid Frank

EstA

Sascha Grammel

Jürgen B. Hausmann

Markus Krebs

Loco Dice

Dieter Nuhr

Johannes Oerding

Rako

Martin Rütter

Ralf Schmitz

Torsten Sträter

Uwe Steimle

Tutty Tran

UNIK

Ben Zucker

Kaya Yanar

Yassir

ZaZa

Kurt Krömer

Simon Pearce

Aurelio Savina

Tocadisco

Roland Kaiser

Jürgen von der Lippe

Flying Uwe

Gerburg Jahnke

B. Movie

Nico Santos

DAIM

M.I.K.I

Recondite

Ramon Roselly

Monika Gruber

Faisal Kawusi

Shippo

ARASH

Harry G

Calvin Hollywood

Mr Jones

Pashanim

Purple Disco Machine

$ick

Dietmar Wischmeyer

Olli Dittrich

GReeeN

HandOfBlood

Claus Holm

Felix Lobrecht

Michaela May

Reinhard Mey

Paluten

Slowtide

Sven Bensmann

CashMo

The Dark Tenor

Lisa Feller

Tom Gerhardt

Christian Habekost

Rainald Grebe

The Green Man

Olivia Jones

Kontra K

Majan

Joachim Meyerhoff

Metaphysics

Michael Mittermeier

Mo-Torres

Mike Reichenbach

Gerhard Polt

Till Reiners

Rockster

Martin Schneider

Serdar Somuncu

Sero

Shindy

Bernd Stelter

Zuna

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności