Wikibiopedia

 

Bert Hendrix

Bert Hendrix (prawdziwe nazwisko Bert Rylski, * kwiecień 1932 w Warszawie/Polska; † 9 lutego 2010 w Berlinie) był polsko-niemieckim piosenkarzem z gatunku Schlager.

Życie

Hendrix dorastał w Polsce, gdzie początkowo pracował jako nauczyciel sportu. Jego kariera piosenkarska rozpoczęła się w rodzinnym kraju po wypadku przy pracy. Po tym, jak Hendrix osiągnął tam pewną popularność, przyciągnął również uwagę krajów socjalistycznych za granicą. Pod koniec 1964 roku wystąpił gościnnie w stolicy NRD. Po występie w Opera Café, AMIGA, radio i telewizja NRD zaczęły wprowadzać go do lokalnego przemysłu rozrywkowego w 1965 roku. Potem nastąpiły solowe występy w rewii w Friedrichstadtpalast i trasy koncertowe między Morzem Bałtyckim a Rudawami.

Od lata 1965 roku Bert Hendrix stał się gwiazdą popu, również w duecie z Britt Kersten. Single takie jak Es ist immer dasselbe Spiel i Verliebtsein ist gar nicht so leicht zwróciły uwagę opinii publicznej na oboje. Hendrix był częstym gościem w telewizji NRD, w tym regularnie w programie Hafenbar z Rostocku. Z piosenką Jaqueline wszedł na parady przebojów w NRD na początku swojej kariery.

Po upadku państwa jego kontrakty wygasły, w wyniku czego angaże dobiegły końca. Powrócił do swojego prawdziwego nazwiska Bert Rylski i przez kilka kolejnych lat pracował dla dystrybutora prasy i salonu gier. Hendrix poślubił swoją żonę Margrit w 1972 roku i mieszkał w Berlin-Mitte aż do śmierci.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności