Wikibiopedia

 

Andrzej Malik

Andrzej Malik (ur. 18 października 1970 r.) jest byłym polskim skoczkiem narciarskim. Został mistrzem Polski w drużynie w 1990 roku.

Kariera

Malik, który swoją karierę rozpoczynał w LKS Skrzyczne Szczyrk, dorastał w sportowej rodzinie. Razem z nim skakali jego czterej bracia: Janusz, Zbigniew, Tomasz i Kazimierz. Andrzej zadebiutował na arenie międzynarodowej w ramach Beskid Tour 1985 w Wiśle, gdzie zajął dopiero drugie miejsce. 8 stycznia 1988 roku Malik po raz pierwszy wystartował w Pucharze Europy w Planicy, ale wyraźnie zabrakło mu miejsca w drugiej rundzie. Kilka tygodni później na Memoriale Czech-Marusarzówny w Zakopanem zajął przyzwoite dziesiąte miejsce. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym w 1988 roku w Saalfelden, Malik zajął 44. miejsce po skoku na 53 metry na stadionie Felixa Gottwalda. Rok później zajął dopiero 62. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Vang. Malikowi nie powiodło się również w Pucharze Świata, co oznacza, że 52. miejsce w swoim debiucie w Zakopanem w 1990 roku było jego jedynym występem.

W 1989 roku został mistrzem Polski juniorów na poziomie krajowym. W 1990 roku wraz z bratem Zbigniewem, Wacławem Przybyłą i Robertem Witke zdobył tytuł mistrza seniorów w Zakopanem.

Malik zakończył karierę w 1991 roku.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności