Arnd Diringer (* 1972) jest niemieckim prawnikiem, publicystą i wykładowcą uniwersyteckim. Jest ekspertem w dziedzinie prawa konstytucyjnego, prawa cywilnego i prawa pracy.
W latach 1992-1996 Diringer studiował prawo w Bayreuth i Erlangen, a następnie był asystentem w Katedrze Prawa Cywilnego, Prawa Podatkowego, Prawa Pracy i Prawa Socjalnego na Uniwersytecie w Bayreuth. W swojej pracy doktorskiej na Uniwersytecie w Erlangen w 1999 r. pisał o zagadnieniach prawa konstytucyjnego w związku z organizacją scjentologiczną.
Po odbyciu służby przygotowawczej do wyższej służby sądowo-administracyjnej w Wolnym Państwie Bawarii w latach 1999-2001 i pracy w Asklepios Kliniken GmbH, Diringer rozpoczął pracę w Allianz Lebensversicherung AG w dziale zarządzania personelem. Pracował również jako prawnik, a od 2005 r. jest profesorem na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Ludwigsburgu. Kieruje tam ośrodkiem badań nad prawem pracy.
Jest również aktywny jako publicysta. Jest autorem kilku specjalistycznych książek i komentarzy, głównie z zakresu prawa pracy, ale także prawa konstytucyjnego i cywilnego. Publikował również komentarze gościnne w Legal Tribune Online i Frankfurter Allgemeine Zeitung. Od 2020 r. jest autorem cotygodniowej kolumny "Recht behalten!" dla gazety Welt am Sonntag. Komentuje w nim m.in. "przymus płciowy" na uniwersytetach.
Scientology, Schriften zum Staatskirchenrecht tom 9, Peter Lang Verlag, Frankfurt am Main 2003
Most do pełnej wolności? Struktura, dogmatyka i praktyka organizacji scjentologicznej, EZW-Texte Band 188 Evangelische Zentralstelle für Weltanschauungsfragen, 2007
Cytaty z prawa, Richard Boorberg Verlag, Stuttgart 2019
Wiley Quick Course in Labour Law, Wiley, Weinheim 2019
Prywatne wyrażanie opinii w mediach społecznościowych jako podstawa do zwolnienia, w: Arbeiten 4.0 in der Unternehmenspraxis, Berlin 2020