Wikibiopedia

 

Tocadisco

Tocadisco (* 9 czerwca 1974 r. w Berlinie; prawdziwe nazwisko Roman Böer) - niemiecki DJ i producent oraz multiinstrumentalista działający w obszarze muzyki house, electro house, techno i tech house. Nazwa Tocadisco pochodzi od hiszpańskiego słowa "el tocadiscos" ("odtwarzacz płyt").

Życie

Urodził się w Berlinie, ale dorastał jako syn fotografa i projektanta multimediów Gerry'ego Böera w Mönchengladbach, gdzie również regularnie występuje w klubie Die Nacht.

W 1996 r. Tocadisco rozpoczął profesjonalną karierę jako DJ w Club Unique w Düsseldorfie. Z nim jako DJ-em klub został kilkakrotnie uznany przez magazyn Prinz za najlepszy klub w mieście. W 2000 r. Tocadisco przeniósł się do Kolonii i założył tam swoje studio.

Wyprodukował wiele remiksów dla różnych wytwórni płytowych. Najsłynniejszym z nich było Lifetimes by Slam. Jego miks został uznany przez czytelników magazynu Groove za jeden z dwunastu najlepszych remiksów 2001 roku. W październiku 2003 r. podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią płytową Superstar Recordings. Jego pierwszym singlem wydanym pod tą marką był utwór Nobody (Likes the Records That I Play). Na niemieckich listach przebojów osiągnęła numer 39. W 2005 roku Tocadisco zostało uznane przez magazyn Raveline za jednego z najlepszych debiutantów 2004 roku.

W 2005 r. jego remix Zwischen den Stühlen do utworu Mylos In My Arms stał się jednym z najczęściej granych utworów tanecznych roku. Następnie ukazał się drugi singiel You're No Good for Me oraz podwójny singiel Music Loud/Crazy Cursor.

W wytwórni Superstar Recordings Tocadisco wydał serię EP-ek pod pseudonimem AC/OT. We wrześniu 2006 roku Tocadisco zremiksowało utwór projektu Enigma Michaela Cretu - Eppur si muove z ostatniego albumu Enigmy A Posteriori.

Jego remix do utworu The Egg - Walking Away (Great Stuff Records) został wybrany przez firmę Citroën do kampanii reklamowej modelu C4. Ponadto David Guetta wykorzystał instrumental i zmiksował go z jednym ze swoich największych przebojów Love Don't Let Me Go w wersji bootlegowej, osiągając numer 3 na angielskiej liście przebojów.

25 stycznia 2008 r. ukazał się jego pierwszy album Solo. W sierpniu tego samego roku sukces odniósł singiel Tomorrow Can Wait nagrany wspólnie z Davidem Guettą i Chrisem Willisem. 18 września 2009 r. ukazał się jego drugi album TOCA 128.0 FM, wydany przez Superstar Recordings. W 2011 r. wyprodukował singiel Tequila Sunrise, który ukazał się nakładem Wall / Spinnin Records we współpracy z holenderskim producentem Afrojackiem.

TOCA45 Recordings to jego własna wytwórnia płytowa, TOCACABANA to jego program radiowy (60 stacji w 40 krajach) oraz seria imprez, którą zapoczątkował w 2010 roku wraz z żoną Nathizinhą w klubie "Bootshaus" w Kolonii. Wraz z żoną Tocadisco prowadzi również agencję bookingową Morumbi Booking.

W 2012 roku stworzył remix do utworu Milk & Sugars Let the Sunshine. Wydał także swój trzeci album FR3E, początkowo jako darmowy plik do pobrania, a następnie w niemieckiej wytwórni WePlay. W tym samym roku ukazał się singiel That Miami Track nagrany we współpracy z Julianem Smithem.

W 2013 roku Fatboy Slim i Riva Starr feat Beardyman wykorzystali sampel z utworu Tocadisco "Bat3ria" (z trzeciego albumu FR3E) i stworzyli swój hit "Eat, Sleep, Rave, Repeat". Próbka nie została jednak początkowo oficjalnie zatwierdzona. Jednak po krótkich negocjacjach, Tocadisco zostało zaangażowane jako kompozytor piosenki. W 2013 r. utwór Falling został wydany przez brytyjską wytwórnię Toolroom Recordings.

W 2014 roku Tocadisco dwukrotnie dotarł na 1. miejsce niemieckiej listy przebojów tanecznych dzięki swoim remiksom do utworów Faul& Wad Ad - Changes oraz Robin Schulz - Sun goes down. Wraz z Toolroom Records i firmą M-Audio, Tocadisco pracował nad instrumentem muzycznym o nazwie "Trigger Finger Pro", wydanym w 2014 roku.

W 2015 roku Tocadisco wydał serię EP-ek w swojej wytwórni Toca 45 Recordings (Brasil EP, Snake EP). 1 maja 2016 r. nakładem wytwórni TOCA45 Recordings ukazał się czwarty album Tocadisco - IV. W 2016 r. nakładem holenderskiej wytwórni Spinnin Records ukazał się remiks dla australijskiej grupy Yolanda be cool - From me to you (Tocadisco Remix). Opiera się na nowej wersji klasyka Beatlesów, śpiewanej przez Bobby'ego McFerrina.

Dyskografia (wybór)

Albumy

2008: Solo (Superstar Recordings)

2009: Toca128.0FM (Superstar Recordings)

2012: FR3E (WePlay)

2016: IV (Toca 45 Recordings)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności