Wikibiopedia

Tocadisco

Tocadisco (* 9 czerwca 1974 r. w Berlinie; prawdziwe nazwisko Roman Böer) - niemiecki DJ i producent oraz multiinstrumentalista działający w obszarze muzyki house, electro house, techno i tech house. Nazwa Tocadisco pochodzi od hiszpańskiego słowa “el tocadiscos” (“odtwarzacz płyt”).

Życie

Urodził się w Berlinie, ale dorastał jako syn fotografa i projektanta multimediów Gerry’ego Böera w Mönchengladbach, gdzie również regularnie występuje w klubie Die Nacht.

W 1996 r. Tocadisco rozpoczął profesjonalną karierę jako DJ w Club Unique w Düsseldorfie. Z nim jako DJ-em klub został kilkakrotnie uznany przez magazyn Prinz za najlepszy klub w mieście. W 2000 r. Tocadisco przeniósł się do Kolonii i założył tam swoje studio.

Wyprodukował wiele remiksów dla różnych wytwórni płytowych. Najsłynniejszym z nich było Lifetimes by Slam. Jego miks został uznany przez czytelników magazynu Groove za jeden z dwunastu najlepszych remiksów 2001 roku. W październiku 2003 r. podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią płytową Superstar Recordings. Jego pierwszym singlem wydanym pod tą marką był utwór Nobody (Likes the Records That I Play). Na niemieckich listach przebojów osiągnęła numer 39. W 2005 roku Tocadisco zostało uznane przez magazyn Raveline za jednego z najlepszych debiutantów 2004 roku.

W 2005 r. jego remix Zwischen den Stühlen do utworu Mylos In My Arms stał się jednym z najczęściej granych utworów tanecznych roku. Następnie ukazał się drugi singiel You’re No Good for Me oraz podwójny singiel Music Loud/Crazy Cursor.

W wytwórni Superstar Recordings Tocadisco wydał serię EP-ek pod pseudonimem AC/OT. We wrześniu 2006 roku Tocadisco zremiksowało utwór projektu Enigma Michaela Cretu - Eppur si muove z ostatniego albumu Enigmy A Posteriori.

Jego remix do utworu The Egg - Walking Away (Great Stuff Records) został wybrany przez firmę Citroën do kampanii reklamowej modelu C4. Ponadto David Guetta wykorzystał instrumental i zmiksował go z jednym ze swoich największych przebojów Love Don’t Let Me Go w wersji bootlegowej, osiągając numer 3 na angielskiej liście przebojów.

25 stycznia 2008 r. ukazał się jego pierwszy album Solo. W sierpniu tego samego roku sukces odniósł singiel Tomorrow Can Wait nagrany wspólnie z Davidem Guettą i Chrisem Willisem. 18 września 2009 r. ukazał się jego drugi album TOCA 128.0 FM, wydany przez Superstar Recordings. W 2011 r. wyprodukował singiel Tequila Sunrise, który ukazał się nakładem Wall / Spinnin Records we współpracy z holenderskim producentem Afrojackiem.

TOCA45 Recordings to jego własna wytwórnia płytowa, TOCACABANA to jego program radiowy (60 stacji w 40 krajach) oraz seria imprez, którą zapoczątkował w 2010 roku wraz z żoną Nathizinhą w klubie “Bootshaus” w Kolonii. Wraz z żoną Tocadisco prowadzi również agencję bookingową Morumbi Booking.

W 2012 roku stworzył remix do utworu Milk & Sugars Let the Sunshine. Wydał także swój trzeci album FR3E, początkowo jako darmowy plik do pobrania, a następnie w niemieckiej wytwórni WePlay. W tym samym roku ukazał się singiel That Miami Track nagrany we współpracy z Julianem Smithem.

W 2013 roku Fatboy Slim i Riva Starr feat Beardyman wykorzystali sampel z utworu Tocadisco “Bat3ria” (z trzeciego albumu FR3E) i stworzyli swój hit “Eat, Sleep, Rave, Repeat”. Próbka nie została jednak początkowo oficjalnie zatwierdzona. Jednak po krótkich negocjacjach, Tocadisco zostało zaangażowane jako kompozytor piosenki. W 2013 r. utwór Falling został wydany przez brytyjską wytwórnię Toolroom Recordings.

W 2014 roku Tocadisco dwukrotnie dotarł na 1. miejsce niemieckiej listy przebojów tanecznych dzięki swoim remiksom do utworów Faul& Wad Ad - Changes oraz Robin Schulz - Sun goes down. Wraz z Toolroom Records i firmą M-Audio, Tocadisco pracował nad instrumentem muzycznym o nazwie “Trigger Finger Pro”, wydanym w 2014 roku.

W 2015 roku Tocadisco wydał serię EP-ek w swojej wytwórni Toca 45 Recordings (Brasil EP, Snake EP). 1 maja 2016 r. nakładem wytwórni TOCA45 Recordings ukazał się czwarty album Tocadisco - IV. W 2016 r. nakładem holenderskiej wytwórni Spinnin Records ukazał się remiks dla australijskiej grupy Yolanda be cool - From me to you (Tocadisco Remix). Opiera się na nowej wersji klasyka Beatlesów, śpiewanej przez Bobby’ego McFerrina.

Dyskografia (wybór)

Albumy

2008: Solo (Superstar Recordings)

2009: Toca128.0FM (Superstar Recordings)

2012: FR3E (WePlay)

2016: IV (Toca 45 Recordings)

Pokrewne

Bausa

Bosca

EstA

Sascha Grammel

Jürgen B. Hausmann

Loco Dice

Peter Max

Rako

Ralf Schmitz

Tutty Tran

UNIK

Ben Zucker

Yassir

ZaZa

Kurt Krömer

Roland Kaiser

Flying Uwe

B. Movie

Nico Santos

Tobias Beck

Claptone

DAIM

M.I.K.I

Recondite

Ramon Roselly

Shippo

ARASH

Thorsten Havener

Calvin Hollywood

Ottmar Hörl

Mr Jones

Pashanim

Purple Disco Machine

Tim Raue

$ick

GReeeN

HandOfBlood

Claus Holm

Paluten

Peter Orzechowski

Slowtide

Chris Tall

CashMo

The Dark Tenor

Veit Heinichen

The Green Man

Olivia Jones

Kontra K

Vincent Kliesch

Majan

Metaphysics

Michael Mittermeier

Mo-Torres

Shan Rahimkhan

Sven Ratzke

Rockster

Sero

Shindy

Thees Uhlmann

Zuna

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności