Wikibiopedia

 

Robert Babicz

Robert Babicz (ur. 5 stycznia 1973 r. w Niemodlinie) to pochodzący z Kolonii muzyk uważany za jednego z najbardziej znanych przedstawicieli acid techno. Babicz wydaje zarówno pod swoim prawdziwym nazwiskiem, jak i licznymi pseudonimami, takimi jak Rob Acid, Acid Warrior, Atlon Inc, Department Of Dance, Dicabor, Sontec czy Twirl.

Kariera

Robert Babicz urodził się w Polsce w 1973 roku, a od 1980 roku mieszka w Niemczech.

Jego pierwsza płyta Acid Science Trax Vol 1. została wydana w 1992 roku pod pseudonimem Colone. Wkrótce potem pojawił się na angielskich listach przebojów z singlem Pro Deux EP, który zawierał utwór Happy Answer. Dwa lata później wraz z Michaelem Zoselem założył wytwórnię płytową Junkfood Records.

Pod pseudonimem Dicabor wydał ambientowy album o tej samej nazwie w berlińskiej wytwórni Space Teddy. Od 1999 roku wydawał kolejne płyty w wytwórniach Force Inc. Music Works i Mille Plateaux.

Babicz wydawał wspólnie z takimi artystami jak Roland Casper (Joseph and His Cousin), Mijk van Dijk (Imkerei Rob & Mijk van Dijk), Mate Galic (Hobby) i Dr Motte (Dicabor vs Dr Motte), a w 2010 roku założył swoją nową wytwórnię Babiczstyle, regularnie występując na żywo w Niemczech i za granicą.

Dyskografia (wybór)

Single i EP-ki

Źródło:

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności