Wikibiopedia

 

Jarosław Fliśnik

Jarosław Fliśnik (ur. 17 lipca 1973 r. w Zabrzu) - były polski piłkarz. Grał dla 1. FC Magdeburg w najwyższej lidze piłkarskiej NRD, Oberlidze.

Kariera sportowa

W 1990 r., w wieku zaledwie 17 lat, utalentowany młodzieniec dołączył do byłych zdobywców Pucharu Europy 1. FC Magdeburg z Górnika Zabrze, który walczył o miejsce w ogólnoniemieckiej profesjonalnej piłce nożnej w ostatnim sezonie niepodległej pierwszej ligi NRD. Młody Polak nie był w stanie wnieść znaczącego wkładu w wysiłki FCM, który w eliminacjach do 2. Bundesligi stracił szansę na awans przynajmniej do niższej klasy rozgrywkowej zjednoczonych Niemiec Wschodnich i Zachodnich.

Co ciekawe, jego trzy konkurencyjne mecze dla 1. FC Magdeburg były rozłożone na trzy różne rozgrywki - a wszystko to w ciągu "zaledwie" dwóch miesięcy. W Pucharze UEFA zadebiutował w stroju Magdeburga w połowie września, wchodząc z ławki rezerwowych w bezbramkowym remisie u siebie z Rovaniemi PS w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek. Był również rezerwowym w wygranym przez Magdeburg 4:0 wyjazdowym meczu z FC Wismut Aue w 2. rundzie ostatniej edycji wschodnioniemieckich rozgrywek pucharowych, które zostały już przemianowane na Puchar NOFV. Najkrótszy z jego trzech występów miał miejsce 25 listopada 1990 r., 12. dnia meczowego sezonu 1990/91 w najwyższej lidze NRD, która miała zostać zlikwidowana: Fliśnik został zastąpiony przez Timo Ehle trzy minuty przed końcem meczu w przegranym 2:0 meczu z mistrzami F.C. Hansa Rostock. W swoich trzech meczach w pierwszej drużynie Magdeburga rozegrał łącznie 54 minuty.

Literatura

Hanns Leske: Zawodnicy Oberligi NRD. An encyclopaedia. AGON Sportverlag, Kassel 2014, ISBN 978-3-89784-392-9, strona 110.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności