Wikibiopedia

 

Ghosthack

Ghosthack (* 11 czerwca 1988) to niemiecki producent muzyki elektronicznej z Düren, który od początku 2007 roku skupia się na gatunku muzyki dubstep z wpływami IDM i glitch i może już pochwalić się publikacjami w wytwórniach Shift Recordings, Dubfront Records i Twentytwelve Recordings.

Styl

Styl muzyczny Ghosthack ma zazwyczaj dość głęboki i mroczny charakter, wielu porównuje go do atmosfery filmów science fiction. W wielu swoich utworach wykorzystuje elementy z gatunków IDM i glitch, dodając bardziej złożone, zawiłe i "glitchowe" rytmy do typowych dla dubstepu półstepowych bębnów. Jego spektrum obejmuje zarówno bardziej agresywne utwory, jak Nanotexh, jak i bardzo spokojne kawałki z samplami wokalnymi, jak "Follow Me". Ogólnie rzecz biorąc, jego brzmienie jest bardziej zbliżone do technoidalnej, mrocznej i głębokiej strony dubstepu.

Dyskografia

Ghosthack - Mako Reactor (The Paradigm Vol. 1, TwentyTwelve Records)

Ghosthack - S.E.L EP (Dubfront Records)

Ghosthack - Cyberia (Counterpunch EP, Shift Recordings)

Ghosthack - Wired (Graveyard Shift EP, Shift Recordings)

Wpływy

Na brzmienie Ghosthack duży wpływ ma wiele gatunków science fiction i cyberpunk. Wśród nich prym wiodą anime, takie jak Ghost in the Shell, od którego pochodzi nazwa artysty. Serial Experiments Lain, Animatrix i Texhnolyze również znajdują się na liście głównych inspiracji, które często pojawiają się w tytułach utworów.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności