Wikibiopedia

 

Monolink

Monolink (* 1989 w Hamburgu; w cywilu Steffen Linck) - niemiecki live act i producent muzyczny zajmujący się elektroniczną muzyką taneczną. Wydawał m.in. w Anjunadeep i Embassy One.

Jego pierwsza piosenka The End ukazała się w 2015 r. Dzieło powstało we współpracy z producentem muzycznym Acid Pauli. Linck zdobył uznanie w kraju dzięki występom na renomowanych festiwalach, takich jak Echelon, Melt, Burning Man, Lightning in a Bottle i Ikarus. Szerszej międzynarodowej publiczności dał się poznać dzięki występom w klubach, m.in. w Nowym Jorku i Chicago. Jego debiutancki album Amniotic ukazał się 20 kwietnia 2018 r. Magazyn internetowy Laut.de opisuje muzykę Monolink jako "bąbelkowe brzmienie pomiędzy indie a electro". Jedną z cech charakterystycznych jego muzyki jest wykorzystywanie własnych elementów singer-songwriterskich, co przejawia się także w jego występach na żywo. Monolink mieszka w Berlinie i jest blisko związany z berlińską sceną techno.

Dyskografia (wybór)

Albumy2018: Amniotic (Embassy One)

2021: Under Darkening Skies (Embassy One)EPs2017: Burning Sun (Sol.Slectas)2015: The End (with Acid Pauli; 3000 Grad)Singles2017: Sirens (Embassy One)

2018: Jaskółka (Embassy One)2018: Ojciec Ocean (Embassy One)

2019: Black Day (z Adamem Beyerem; Embassy One)

2019: Black Hole (z Benem Böhmerem; Anjunadeep)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności