George Adamson (ur. 25 lutego 1906 w Dholpur, zm. 24 sierpnia 1989 w Kenii) - brytyjski naukowiec.
W roku 1924 George Adamson po raz pierwszy odwiedził Kenię. Od 1938 roku pracował dla Kenia Game Department jako strażnik i prowadził Safaris. W 1944 poślubił Friederike-Viktoria Bally (ur. Gessner) która została wezwana do Joy.
Podczas wojny Mau-Mau Adamson dowodził oddziałem strażników, którzy zaatakowali w Parku Narodowym Aberdare wraz z siłami policyjnymi i wojskowymi Kikuyu. Adamson zastrzelił kilku podejrzanych o powstanie.W 1956 roku Adamson znalazł trzy lwie dzieci, których matka została zastrzelona. Para Adamasona wychowywała zwierzęta w domu. Po sześciu miesiącach, gdy te trzy dorastały, dwa większe zwierzęta zostały sprzedane do zoo w Rotterdamie. Najmniejsza lwica, Elsa, została z rodziną Adamsonów. W wieku dwóch lat zaczęła powolne odpuszczanie. Żona George'a Adamsona nagrała los Elsy i przetworzyła swoje notatki na temat książki Frei. Lwica w dwóch światach. Dochód z książki przetłumaczonej na 33 języki był prawie całkowicie korzystny dla organizacji Elsa Wild Animal Appeal. Kiedy wkrótce po ostatecznym uwolnieniu Elsa wróciła na pustynię z trzema chłopcami do Adamsonów, powstała druga książka: Lwica Elsa i jej chłopcy. BBC nakręciło historię życia Lwicy.
W roku 1963 Adamson zrezygnował ze stanowiska strażnika i od tego czasu poświęcił się jedynie obserwacji i badaniu lwów.
W dniu 4 lipca 2007 r. Zmarła 1 stycznia 1980 roku jego żona, oddzielona od niego, została znaleziona martwa. Z powodu urazów najpierw uznano, że lwy ją zabiły. W trakcie autopsji stwierdzono jednak, że to były noże. Później Paul Nakware Ekai, jej zwolniony pracownik, przyznał się do morderstwa. Dziewięć lat później Adamson również zmarł w wyniku przemocy. Zastrzelili go somalijscy kłusownicy w Parku Narodowym Kora.
Safari mojego życia, z angielskiego przetłumaczone przez Karla Berischa i Johannesa Piron, Hamburg 1969 (Original Bwana Game, 1968), Hoffmann i Campe.
Moje lwy... Moje życie. Tłumaczenie z angielskiego: Sabine Griesbach. Goldmann, München 1990, ISBN 3-442-12342-9.