Wikibiopedia

 

Ted Adams (zawodnik piłki nożnej)

Edward Fairclough (ur. 13 listopada 1906 w Anfield, zm. 24 listopada 1991 w Burnley) - angielski odźwierny piłkarz.

Kariera

Adams grał w Liverpoolu jako odźwierny w klubach amatorskich Oakmere i Earle, a w 1927 roku w finale Pucharu Amatorskiego Lancashire zwrócił uwagę na osoby odpowiedzialne za FC Liverpool. Adams, który w tym czasie zarabiał na życie jako konstruktor statku, został zarejestrowany jako amator w Liverpoolu przez ponad rok, zanim w sezonie 1928/29 ponownie przeniósł się do Non-League Football i dołączył do Burscough Rangers, grających w Lanceshire Combination. W latach 1929-1931 bramkarz podpisał kontrakt z ambitnym klubem Manchester Central, który wielokrotnie bezskutecznie ubiegał się o przyjęcie do Ligi Footballowej. Po krótkim meczu gościnnym w Walii w Connah. Quay & Shotton, Adams powrócił do Ligi Footballowej w grudniu 1931 roku, po przejściu do AFC Barrow, ale już dwa tygodnie później, po złamaniu ręki przez Wilf Burrows, został zlecony przez drużynę piłki nożnej w północnej Walijskim League AFC Wrexham.

Adams natychmiast wstąpił do drużyny i wydał 19 marca 1945 roku. === Lincoln City ===== Debiut ====== Lincoln City ====== Lincoln City ====== Lincoln City ===== Lincoln City ===== Lincoln City ===== Lincoln City ==== Lincoln City ==== Lincoln City ==== Lincoln City ===== Lincoln City ==== Lincoln City ==== Lincoln City ==== Lincoln City ==== Lincoln City == W następnych latach konkurował z Dickem Finniganem i Bobem Fosterem. W sezonie 1932/33 Adams zagrał 25 meczów ligi, gdy klub zakończył sezon jako drugi w tabeli (najlepszy wynik historii klubu do II wojny światowej) i stał w finale wokół Pucharu Welsh (0:2 w grze powtórzenia przeciwko Swansea Town). W lipcu 1935 roku przeszedł do FC Southport. Po zaledwie 13 misjach Adams, który został przypisany do Southport, powiedział, że nie jest w stanie radzić sobie z trudnymi strzałami, ale nie można zaufać w prostszych zadaniach, zwłaszcza w piłeczkach narożnych, pod koniec 1935 r. jego kariera była zaskakująca, a punkt wyjścia - niespójność z trenerem Jimmym Comminsem, a jego kontrakt z Southportem stał się pierwszym. Zmarł w 1936 roku.

Dwa miesiące później Alf Boland, trener drugiego ligi FC Burnley, przekonał go do powrotu. Adams walczył w 111 ligapartiach dla Burnleya, zanim jego profesjonaliści zerwali z zakładem ligowym w wyniku wybuchu II wojny światowej. W konkursach zastępczych związanych z wojną Adams był aktywny do 1943 roku dla Burnleya, New Brighton, Chestera i Wrexhama. Po karierze w piłce nożnej zatrzymał się w okolicach Burnley i pracował w prestiżowej grupie, która jest producentem sprzętu do gotowania.

Adams zmarł na 85. Urodziny na zapalenie płuc.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności