Wikibiopedia

 

Andrzej Mysiński

Andrzej Mysiński (ur. 15 listopada 1948 w Mszczonowie) - polski kontrabasista, dyrygent i nauczyciel muzyki.

Do 1972 roku studiował grę na kontrabasie w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem Tadeusza Pelczara. W latach 1971-1980 był członkiem Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka, z którą wielokrotnie występował w radiu i telewizji oraz nagrał m.in. sonaty na orkiestrę smyczkową Gioachino Rossiniego dla wytwórni EMI.

W 1985 roku został dyrektorem artystycznym Warszawskich Solistów "Concerto Avenna". Z orkiestrą tą występował jako solista i dyrygent na koncertach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Japonii, Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Turcji, Anglii, Francji, Norwegii, Danii, Hiszpanii, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Słowenii, Czechach, Bułgarii i Rumunii, dokonał nagrań radiowych i telewizyjnych oraz ponad czterdziestu nagrań płytowych, a także brał udział w międzynarodowych festiwalach, takich jak Warszawska Jesień, Schleswig-Holstein Music Festival i Praska Wiosna.

Od 1972 roku prowadzi klasę kontrabasu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, początkowo jako asystent swojego nauczyciela Pelczara, a od 1998 roku jako profesor. W latach 1994-1996 był również kierownikiem Studium Muzyki Dawnej, a w latach 2002-2008 prodziekanem Wydziału Instrumentalnego.

Źródła

prof. dr hab. Andrzej Mysiński. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina; dostęp 28 października 2019 r. (polski).

Andrzej Mysiński na Culture.pl (polski)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności