Wikibiopedia

 

A.n.d.r.e.

A.n.d.r.e. (* 1 listopada 1992 w Wolfsburgu; prawdziwe nazwisko André René Schmidt) - niemiecka piosenkarka pop.

Schmidt wychowywał się wraz z młodszym bratem u matki i ojczyma w Emsland. Talent wokalny ucznia ujawnił się podczas imprezy w jego szkole w Esterwegen, gdzie latem 2005 r. został zaproszony do występu w programie muzycznym na balu maturalnym. Następnie matka zgłosiła go do konkursu karaoke Morningstar w telewizji śniadaniowej Sat.1. Swoją interpretacją przeboju Christiny Stürmer Ich lebe z 25 listopada 2005 r. ustanowił nowy rekord programu. W głosowaniu telefonicznym 94 procent widzów wyraziło pozytywną opinię, więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego przedstawienia.

Dzięki temu Schmidt zwrócił uwagę menedżera, który podpisał z nim kontrakt. Wynegocjował dla niego kontrakt płytowy z firmą rozrywkową Universal Music Group. Wyprodukowany przez Jensa Kuphala i Götza von Sydowa debiutancki singiel Andre zatytułowany Warum Du? ukazał się latem 2006 roku. Gitarowa piosenka pop opowiada o jego koledze, który ukradł mu dziewczynę.

Aby wypromować piosenkę, niemiecki kanał telewizyjny dla dzieci Nick wyemitował 28 września 2006 r. codzienny program "Startagebuch", w którym Andre naśladował początkującego piosenkarza w drodze od odkrycia do przełomu. Singiel został ostatecznie wydany 27 października 2006 r. i od razu trafił na niemieckie listy przebojów.

Dyskografia

2006: Dlaczego Ty? (singiel)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności