Wikibiopedia

 

Walter Abbott (zawodnik piłki nożnej, 1898)

Walter A. Abbott (ur. 17 grudnia 1898 w Birmingham, zm. Kwartał 1945) - angielski piłkarz.

Kariera

W styczniu 1920 roku Abbott, syn angielskiego angielskiego gracza, Waltera Abbotta, zadebiutował jako tester dla drużyny rezerwowej Grimsby Town. W kolejnych tygodniach Abbott regularnie pojawiał się jako strzelca dla załogi rezerwowej, m.in. w partiach przeciwko Chesterfieldowi Municipalowi (stany końcowe 1:1 i 1:2) oraz w sukcesie 1:0 nad rezerwą Lincoln City. Na początku marca 1920 roku otrzymał od Stowarzyszenia Footballowego zezwolenie na jazdę w jego miejscu zamieszkania w Birmingham FC, pod koniec miesiąca dał Grimsby'emu swoje debiuty w drużynie Football League Second Division.

W kwietniu 1920 roku w pierwszej drużynie Grimsby'ego przeprowadzono kolejne cztery operacje ligi, w których pracował z Albertem Smithem i Harrym Storem. Dwa mecze z Clapton Orientem i Tottenham Hotspur zakończyły się zwycięstwem 2:0. Pomimo tych trzech sukcesów klub przeszedł do nowo utworzonej Sekcji Trzeciej pod koniec sezonu jako ostatni, a Abbott dołączył do klubu Chesterfield Municipal, który grał w Midland League. Abbott zajął trzecie miejsce w sezonie 26 meczów ligi dla Chesterfield, ale sam nie wrócił do ligi futbolowej, podczas gdy w sezonie 1921/22 grał w Birmingham & District League dla Worcester City, zdobywając dziewięć goli w 19 obowiązkowych meczach, po Harry Parsonage i Arthur Hall był trzecim najlepszym strzelcem drużyny. W lipcu 1922 roku był przedmiotem obrotu jako nowy dostęp do pozycji średniego biegacza w klubie Tamworth Castle, ale na początku sezonu został wybrany przez Tamworth jako środkowy napastnik i spotkał się z Redditchem w sytuacji 3-4. We wrześniu 1922 roku wraz z Tamworthem przeszedł do finału wokół Nuneaton Charity Cup przeciwko Nuneaton Town 1:2, Abbott trafił na finał tuż przed zakończeniem meczu. Na koniec sezonu Tamworth zajął ostatnie miejsce w tabeli i przeniósł się do Birmingham Combination, podczas gdy Abbott pozostał w lidze i grał dwa kolejne sezony dla Oakengates Town.

W sezonie 1925/26 wrócił do Tamworth Castle; w październiku 1925 roku z okazji 8:2 sukcesów w Birmingham Combination za pośrednictwem Walsall Wood wydrukowano zdjęcie zespołu w lokalnej gazecie. Ostatnio pracował na lokalnym poziomie w Birmingham na Stewart Street Old Boys.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności