Wikibiopedia

 

Jim Alderton

James Harris "Jim" Alderton (ur. 6 grudnia 1924 r. w Wingate; zm. w czerwcu 1998 r. w Kidderminster) - angielski piłkarz.

Kariera

Alderton po raz pierwszy zagrał w pierwszej drużynie Wolverhampton Wanderers w regionalnej lidze wojennej w maju 1940 roku, wcześniej grając w drużynie rezerw. W latach 1940-1946 rozegrał łącznie 112 meczów w zastępczych rozgrywkach związanych z wojną dla Wolves, a także występował gościnnie w Chester (1941/42, 1 występ) i Notts County (1943/44, 1 występ) podczas wojny. Alderton po raz pierwszy wystąpił w regularnych rozgrywkach w Pucharze Anglii w sezonie 1945/46, kiedy to zagrał w czterech meczach przeciwko Lovells Athletic i Charlton Athletic. Po wznowieniu rozgrywek ligowych w sezonie 1946/47, Tom Galley i Billy Wright zajęli pozycje full-back, a Alderton rozegrał tylko jedenaście meczów dla Wanderers w First Division w trakcie sezonu.

W październiku 1947 roku dołączył do drugoligowego klubu Coventry City za "niewielką opłatą transferową". W ciągu pięciu sezonów rzadko grywał więcej niż w roli rezerwowego, zwykle wchodząc na boisko, gdy regularni gracze Jack Snape, Harry Barratt lub Noel Simpson byli niedostępni. Ponadto, jego własne problemy z kontuzjami ograniczyły jego czas gry; w sezonie 1951/52, kiedy Coventry spadło na drugie miejsce w tabeli, wystąpił tylko cztery razy i opuścił klub pod koniec sezonu. Później grał w piłkę nożną poza ligą dla Darlaston FC.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności