Wikibiopedia

 

Jack Ackroyd

John William "Jack" Ackroyd (ur. 8 maja 1895 r. w Rotherham; zm. 10 czerwca 1967 r. w San Francisco) - angielski piłkarz.

Kariera

Ackroyd grał dla Norland FC jako lewy skrzydłowy w Halifax & District League, zanim przeniósł się do Halifax Town w Midland Counties League w kwietniu 1915 roku. Zaliczył w sumie trzy występy ligowe jako lewy skrzydłowy w Halifax, zanim gra została zawieszona pod koniec sezonu 1915/16 z powodu I wojny światowej. Po zakończeniu działań wojennych Ackroyd dołączył do klubu piłkarskiego Silverwood Colliery w pobliżu Rotherham; kiedy regularna piłka nożna została wznowiona w sezonie 1919/20, Ackroyd dołączył do Rotherham County, który został niedawno przyjęty do Football League Second Division. Ackroyd zaliczył tylko jeden występ w pierwszej drużynie Rotherham w trakcie sezonu, przegrywając wyjazdowy mecz z Huddersfield Town, który później awansował, 1:7 25 grudnia 1919 roku.

Aktywny głównie w drużynie rezerw w Midland League, Ackroyd, który wciąż był w wojsku, dołączył do lokalnych ligowych rywali Scunthorpe & Lindsey United w 1920 roku. Herbert Lloyd, z którym wcześniej grał w Rotherham, był odpowiedzialny za transfer. W Scunthorpe Ackroyd, który dzięki swojemu zaangażowaniu stał się ulubieńcem publiczności, występował głównie w obronie i tworzył defensywną parę z Charliem Bettsem. Wyposażony w potężny strzał, Ackroyd był również odpowiedzialny za wykonywanie rzutów karnych i czasami pomagał na pozycji środkowego napastnika. Spudłował z rzutu karnego w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu Anglii w Gainsborough Trinity, kiedy kopnął bramkarza Waltera Scotta w ziemię, a piłka ledwo przetoczyła się do linii bramkowej, gdzie została podniesiona przez Scotta; drużyna gospodarzy ostatecznie wygrała mecz 2: 0. Ackroyd powrócił do Football League na sezon 1922/23, menedżer Exeter City Arthur Chadwick sprowadził obrońcę do Third Division South. Tam Ackroyd zaliczył 30 występów w lidze i trzy w Pucharze Anglii (przegrywając z Bath City w 5. rundzie kwalifikacyjnej), ale pod koniec sezonu stracił miejsce na rzecz Andy'ego Flynna i opuścił klub po jednym sezonie. Jego kariera była kontynuowana w sezonie 1923/24 w Third Division North z Grimsby Town. Ackroyd tworzył parę obronną z George'em Affleckiem przez pierwsze sześć sezonów, zanim został zastąpiony przez nowego zawodnika Harry'ego Archa, a następnie występował tylko w drużynie rezerw w Midland League do końca sezonu.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności