Wikibiopedia

 

Bob Adams (piłkarz)

Robert James "Bob" Adams (ur. 28 lutego 1917 r. w Coleford; zm. 1 września 1970 r. w Blakeney) - angielski bramkarz piłkarski.

Kariera

Mówi się, że Adams grał w amatorskich klubach Coleford AFC i Broadwell Amateurs, zanim dołączył do Chepstow Town w sezonie 1931/32, kiedy to klub zdobył mistrzostwo Gloucestershire Senior League. Adams dołączył następnie do walijskiego klubu Cardiff City jako amatorski zawodnik próbny i w wieku zaledwie 15 lat został powołany do składu na mecz domowy Football League Third Division South przeciwko Southend United 18 lutego 1933 roku na kilka minut przed rozpoczęciem meczu z powodu nieobecności regularnego bramkarza Toma Farquharsona. Natychmiast po zwycięstwie 2:0 w swoim debiutanckim meczu otrzymał profesjonalny kontrakt, a Adams wystąpił w sumie w jedenastu ligowych występach za Farquharsonem, aż do jego odejścia w lipcu 1934 roku. W sierpniu 1934 r. ligowi rywale Bristol Rovers podpisali kontrakt z Adamsem, a zainteresowanie wyraził także londyński klub Crystal Palace. Wkrótce po przybyciu do Bristolu, naderwanie mięśnia w udzie wykluczyło go z gry na kilka miesięcy i dopiero po stracie regularnego bramkarza Jacka Ellisa, Adams zadebiutował w styczniu 1935 roku w przegranym 3-1 meczu z Manchesterem United w Pucharze Anglii. Kolejne dwa występy ligowe miały miejsce przed końcem sezonu, w tym jeden przeciwko Gillingham FC w ostatnim dniu meczowym, kiedy to obronił dwa rzuty karne. W sierpniu 1935 roku Billy McCracken sprowadził Adamsa do trzecioligowego Millwall FC, gdzie został podpisany na kolejny sezon po pomyślnym potwierdzeniu swojej sprawności.

Nawet w Millwall Adamsowi odmówiono szansy zostania regularnym bramkarzem. Początkowo preferowany był rywal Duncan Yuill, ale kiedy Adams przeniósł się do drużyny pod koniec marca 1936 roku i stracił tylko dwie bramki w pięciu meczach, doznał złamania nogi przeciwko Luton Town w połowie kwietnia 1936 roku. Po kontuzji Millwall wystawiło go na listę transferową, ale w lipcu 1936 roku zdecydowało się podpisać z nim kontrakt na sezon 1936/37. Zaledwie kilka tygodni później ponownie złamał nogę. Bramkarz rozegrał swój pierwszy mecz od ośmiu miesięcy w grudniu 1936 r. w drużynie rezerw w Southern League przeciwko Folkestone FC, a we wrześniu 1937 r. poinformowano, że zagra w nadchodzącym sezonie w Walsall FC, ale nie ma żadnych zapisów dotyczących występów w pierwszej drużynie. We wrześniu 1938 roku, kiedy jego małżeństwo z Evelyn May Mills było tematem obszernych artykułów prasowych w lokalnych gazetach, grał dla Hereford United w Birmingham & District League. W kwietniu 1939 roku trenował lokalny amatorski klub Marions United. Adams, który grał również w krykieta, po zakończeniu kariery piłkarskiej zarabiał na życie jako inżynier sanitarny.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności