Wikibiopedia

 

Tomasz Kucz

Tomasz Kucz (ur. 6 lipca 1999 r. w Warszawie) - polski piłkarz. Wywodzi się z młodzieżówki dwóch warszawskich klubów oraz klubu niemieckiego. Podczas swojej męskiej kariery grał w Niemczech i na Słowacji. Obecnie gra w drugiej drużynie portugalskiego klubu Vitória Guimarães w trzecioligowym Campeonato Nacional de Seniores.

Kariera

Tomasz Kucz rozpoczął karierę jako obrońca w wieku sześciu lub siedmiu lat. Kiedy dołączył do młodzieżowej drużyny Drukarza Warszawa, jego zespół nie miał bramkarza, więc został wystawiony na tej pozycji. Po pięciu latach przeniósł się do Polonii Warszawa. W 2015 roku został zakontraktowany przez klub niemieckiej Bundesligi Bayer 04 Leverkusen do programu młodzieżowego. Kucz został ostatecznie włączony do składu pierwszej drużyny na sezon 2018/19 i został wyznaczony jako czwarty bramkarz. Z powodu kontuzji Lukáša Hrádecký'ego i Thorstena Kirschbauma, został powołany do składu na pierwszy mecz Bundesligi w sezonie przeciwko Borussii Mönchengladbach 25 sierpnia 2018 roku jako bramkarz rezerwowy dla Ramazana Özcana. Nie zagrał w przegranym 2:0 meczu wyjazdowym. Ze względu na powrót do zdrowia dwóch pozostałych bramkarzy w następnym okresie, Kucz nie został uwzględniony w pozostałych meczach pierwszej połowy sezonu.

23 stycznia 2019 r. Bayer 04 Leverkusen i słowacki klub pierwszej ligi DAC Dunajská Streda uzgodniły umowę wypożyczenia Kucza do połowy roku. Spotkał się tam z głównym trenerem Peterem Hyballa, który trenował już Kucza w latach 2015-2016 podczas jego pobytu w drużynie młodzieżowej Leverkusen. Po podpisaniu kontraktu Kucz przejął pozycję pierwszego rezerwowego bramkarza drużyny i zawsze znajdował się w składzie meczowym klubu. 11 maja rozegrał swój pierwszy mecz w męskiej drużynie, przegrywając 4:3 u siebie w play-offach mistrzostw z SKF Sered. Został wymieniony w wyjściowym składzie i rozegrał cały mecz. Puścił trzy gole w pierwszej połowie i jednego w drugiej połowie, a kontrakt Kucza z Bayerem 04 Leverkusen został rozwiązany za porozumieniem stron 31 lipca 2019 roku. Po ponad miesiącu bez klubu, na początku września podpisał kontrakt z portugalskim klubem Vitória Guimarães, który obowiązuje do połowy 2022 roku. Kucz będzie grał w drugiej drużynie trzecioligowego Campeonato Nacional de Seniores.

Osobiste

Kucz urodził się w 1999 roku w stolicy Polski, Warszawie. Ma jedną siostrę. Jego ojciec jest żołnierzem Polskich Sił Zbrojnych. Oprócz języka polskiego, Kucz mówi również po niemiecku i angielsku oraz posiada podstawową znajomość języka słowackiego.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności