Wikibiopedia

 

Steve Aizlewood

Steven J. Steve Aizlewood (ur. 10 października 1952 w Newport, zm. 24 sierpnia 2013) - walijski piłkarz. Zawodnik obrony był starszym bratem walijskiego narodowego gracza Mark Aizlewood i zagrał głównie w Trzeciej i Fourth Division.

Ćwiczenia sportowe

Walijski uczeń Aizlewood rozpoczął karierę w swoim rodzinnym mieście w hrabstwie AFC Newport. Z klubem walijskim wstąpił do Fourth Division w 1969 roku, w tym czasie grał w 197 meczach dla klubu i zdobył 18 goli. Wiosną 1976 roku wyjechał z Walii i przeniósł się do Swindon Town w ramach angielskiej piłki nożnej, gdzie w ciągu następnych trzech i pół roku grał w 112 meczach ligi. Latem 1979 roku przeniósł się do czwartej ligi FC Portsmouth, z którą w 1983 roku wstąpił do trzeciej ligi. Jednak w roku sukcesu drogi się rozeszły. Aizlewood wygrał piłkę nożną w Southern Football League, gdzie zakończył karierę w Waterlooville.

Po krótkiej chorobie Aizlewood zmarł w sierpniu 2013 w wieku 60 lat w szpitalu Royal Gwent Hospital w swojej rodzinnej miejscowości Newport.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności