Wikibiopedia

 

Glenn Aitken

Glenn Leslie Aitken (ur. 29 września 1952 w Woolwich) - angielski piłkarz.

Kariera

Urodzony w londyńskiej dzielnicy Woolwich Aitken grał w Chelsea jako nastolatek i należał do angielskiej drużyny młodzieżowej, ale nie dokonał przełomu w zyskach Chelsea. Po nieudanym treningu próbnym w Charlton Athletic przerwał karierę piłki nożnej na ponad rok przed włączeniem go do rezerwy latem 1972 roku po treningu próbnym w Wolverhampton Wanderers. Dwa miesiące później został amatorem klubu Football League Fourth Division. W dniu 11 grudnia 2007 r. Od kwietnia 1967 roku Bob Harrison był pierwszym amatorem klubu w południowo-wschodniej Anglii. W grudniu 1972 r. redaktor pola środkowoeuropejskiego podpisał umowę profesjonalistów, ale do regularnych operacji przybył dopiero od stycznia 1974 r., kiedy Dave Peach opuścił klub w kierunku Sunderland.

Po odejściu trenera Andy'ego Nelsona w maju 1974 roku, Aitken ponownie stracił miejsce w zespole pod jego następcą, Lena Ashurst, a następnie w przerwie letniej w 1974 roku przeniósł się do Non-League Football na FC Wimbledon. Z Wimbledonem wygrał trzy z rzędu mistrzostwa Southern League w latach 1975-1977 i pełnił funkcję kapitana w 1977 roku. Po trzecim mistrzostwach klub został wybrany do Football League, a Aitken był regularnie wybierany na początku sezonu, w tym na meczu debiutanckim Wimbledona w Football League, zanim przestał być wykorzystywany od grudnia 1977 roku z powodu urazu pleców.

Do sezonu 1978/79 wrócił do klubu Non-League Football i dołączył do Maidstone United. We wrześniu 1981 roku Aitken przeszedł do FC Dartford, ale już w lutym 1982 roku został zwolniony po 20 występach w trybie obowiązkowym (2 bramki), po tym, jak żartował na ceremonii wręczenia nagród kosztem obecnego burmistrza. Następnie zakończył karierę w Chatham Town i Thanet United i zajął się pracą wydawniczą, zanim później otworzył własną agencję reklamową.

Piłka nożna jest wciąż powiązana z Aitkenem, a w latach 2002/2003 pracował jako trener w Whitstable Town, a następnie w czerwcu 2003 roku Aitken przejął stanowisko prezesa zarządu Gravesend & Northfleet, które pełnił do października 2004 roku. Od tamtej pory pełni funkcję prezydenta Hollingbourne FC.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności