Wikibiopedia

 

Peter Gach

Piotr Gach jest polskim pianistą i pedagogiem muzycznym.

Jest absolwentem Konserwatorium Warszawskiego. Oprócz kompozytorów XX i XXI wieku szczególnie interesuje się twórczością Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Dał kilka koncertów w domu Szymanowskiego w Zakopanem i zagrał I Sonatę fortepianową Charlesa Ivesa na żywo w polskiej telewizji.

Później przeniósł się do USA, gdzie pracował jako profesor, pianista-rezydent i szef Wydziału Sztuk Scenicznych w Palomar College w San Marcos w Kalifornii. Za swoją pracę otrzymał nagrodę Comet Award od Palomar College Foundation w 2011 roku. Opublikował dwie książki: Practice Makes Perfect: A Handbook for Musicians at Work oraz The Perfect Performance: A Handbook for Musicians on Stage.

Wśród kompozytorów, którzy napisali dla niego utwory są Jim Weld, Mark Wessel, Sherman Storr, Norm Weston, William C. Bradbury, Madelyn Byrne i Ellen Weller. Niektóre z tych utworów nagrał na album Fresh Piano wydany przez Inova Recordings. Nagrał również kompozycje Chopina i Scotta Joplina. Za prezentację utworów Chopina z okazji jego 200. urodzin w 2010 roku, która została nagrana przez Palomar College Television, otrzymał pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie Chopin w XXI wieku.

Strona główna Piotra Gacha

Źródło

Palomar College - Palomar Performing Arts - Peter Gach

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności