Wikibiopedia

 

Parag Agrawal

Parag Agrawal (ur. 21 maja 1984 r. W Ajmer, Indie) jest indyjsko-amerykańskim inżynierem oprogramowania i kierownikiem, a także dyrektorem generalnym (CEO) Twitter Inc od listopada 2021 r. Agrawal dołączył do Twittera w 2011 r. jako inżynier oprogramowania i został dyrektorem ds. Technologii w 2017 r.

Kariera

Agrawal urodził się w Radżastanie i jako dziecko przeniósł się z rodziną do Bombaju. Jego ojciec był wysokim urzędnikiem w indyjskim Ministerstwie Energii Atomowej, a matka jest emerytowaną nauczycielką. Agrawal zdobył złoty medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Turcji w 2001 roku. Zajął 77 miejsce w IIT Mumbai Joint Entrance Examination w 2000 roku, a Agrawal uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie informatyki i inżynierii z IIT Mumbai w 2005 roku. Agrawal następnie przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby zrobić doktorat z informatyki na Uniwersytecie Stanforda.Agrawal pracował w Microsoft, AT&T i Yahoo! przed dołączeniem do Twittera jako inżynier oprogramowania w 2011 roku. W październiku 2017 roku Twitter ogłosił mianowanie Agrawala na stanowisko dyrektora ds. technologii po odejściu z firmy Adama Massingera. W grudniu 2019 r. dyrektor generalny Twittera Jack Dorsey ogłosił, że Agrawal poprowadzi Project Bluesky, inicjatywę mającą na celu opracowanie zdecentralizowanego protokołu sieci społecznościowej. 29 listopada 2021 roku Jack Dorsey ogłosił, że ustępuje ze stanowiska CEO Twittera, a Agrawal go zastąpi, ze skutkiem natychmiastowym. Dzień po nominacji Agrawala na stanowisko dyrektora generalnego, Twitter wydał nową politykę treści, stwierdzając, że “Od dzisiaj nie będziemy już pozwalać na udostępnianie prywatnych mediów, takich jak zdjęcia lub filmy osób bez ich zgody.”

Oświadczenia

W wywiadzie dla MIT Technology Review w listopadzie 2020 roku Agrawal, zapytany o wolność słowa, powiedział: “Naszym zadaniem nie jest bycie związanym przez Pierwszą Poprawkę, naszym zadaniem jest służyć zdrowej publicznej rozmowie… powinniśmy skupić się mniej na myśleniu o wolności słowa, a bardziej na myśleniu o tym, jak czasy się zmieniły”. “Po nominacji na nowego prezesa Twittera, Agrawal został skrytykowany przez amerykańskich konserwatystów za tweeta z 2010 roku, w którym napisał: “Jeśli oni nie odróżniają muzułmanów od ekstremistów, to dlaczego ja mam odróżniać białych od rasistów”. Agrawal powiedział, że odnosił się po prostu do cytatu komika Aasifa Mandvi podczas segmentu w The Daily Show.

Osobiste

Agrawal jest żonaty z Vineetą Agrawal i jest ojcem syna. Jego żona pracuje w firmie venture capital Andreessen Horowitz.

Pokrewne

Aditya Mittal

Aswath Damodaran

Mohnish Pabrai

Raja Koduri

Shantanu Narayen

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności