Wikibiopedia

 

Raja Koduri

Rajabali M. Koduri (ur. 31 sierpnia 1968 r.) to indyjsko-amerykański projektant i menedżer układów scalonych.

Życie

Raja Koduri posiada tytuł magistra inżyniera elektroniki i komunikacji uzyskany na Politechnice IIT Kharagpur w Indiach.

Przed dołączeniem do Intela i AMD, Raja Koduri był dyrektorem ds. architektury graficznej w Apple. Brał tam udział w tworzeniu podsystemu graficznego dla całej rodziny produktów Mac i kierował przejściem na wyświetlacze Retina dla komputerów Mac. Przed dołączeniem do Apple, Raja Koduri zajmował różne stanowiska kierownicze w korporacji.

Koduri był starszym wiceprezesem i głównym architektem Radeon Technologies Group w firmie AMD, odpowiedzialnym za technologie graficzne w APU, procesorach graficznych, produktach semi-custom i procesorach obliczeniowych firmy AMD. Obejmowało to opracowanie pierwszego w branży układu graficznego ze zintegrowaną pamięcią o wysokiej przepustowości (HBM), a także technologii AMD LiquidVR™ i zestawów narzędzi VR. Ostatnio kierował inicjatywą innowacji w dziedzinie obliczeń wizualnych i akceleracji w firmie AMD jako wiceprezes ds. obliczeń wizualnych i percepcyjnych. Do listopada 2017 roku był starszym wiceprezesem i głównym architektem Radeon Technologies Group w firmie AMD.Od listopada 2017 roku jest głównym architektem nowego działu graficznego Core and Visual Computing w firmie Intel oraz starszym wiceprezesem.Jest również głównym doradcą technicznym zarządu Makuta Visual Effects.

Pokrewne

Aditya Mittal

Aswath Damodaran

Mohnish Pabrai

Parag Agrawal

Shantanu Narayen

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności