Wikibiopedia

 

Natalia Kawałek-Plewniak

Natalia Kawałek-Plewniak (ur. 1987 w Polsce) jest polską śpiewaczką operową (mezzosopran), która od 2014 roku jest członkiem Junges Ensemble w Theater an der Wien.

Życie

Kawałek-Plewniak studiowała śpiew solowy u Izabelli Kłosińskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, następnie w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie oraz u Claudii Visca na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu. Artystka zadebiutowała jako Dorina w L'amante di tutte Galuppiego w Warszawskiej Operze Kameralnej oraz w Halce Moniuszki w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Występowała gościnnie na Oude Festival w Utrechcie, Schleswig-Holstein Music Festival oraz Innsbruck Festival of Early Music w 2013 roku jako Dydona w Dydonie i Eneaszu Henry'ego Purcella.

W listopadzie 2012 roku zadebiutowała w Theater an der Wien jako Deuxiéme grecque w Iphigénie en Aulide Glucka, a w listopadzie 2013 roku wcieliła się w rolę Tisbe w La Cenerentola Rossiniego w afiliowanej Wiedeńskiej Operze Kameralnej. W 2014 roku dołączyła do Young Ensemble of the Theater an der Wien, który zajmuje się głównymi rolami w operze kameralnej. Na początku 2014 roku zaśpiewała tam Annio w La clemenza di Tito Mozarta.

Nagrody

2012 Międzynarodowy Konkurs Śpiewu w Operze Barokowej Antonio Cesti Innsbruck (Trzecia Nagroda i Nagroda Publiczności)

2013 Międzynarodowy Konkurs Śpiewaczy Hilde Zadek Wiedeń (II nagroda)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności