Wikibiopedia

 

Nikki Phillips

Nicole Marie "Nikki" Phillips (ur. 23 maja 1987 r. w Ridgewood, New Jersey) - polsko-amerykańska zawodniczka grająca w piłkę nożną.

Kariera

Klub

Będąc jeszcze w szkole i studiując na University of Virginia, Phillips grał sporadycznie w drużynach W-League New Jersey Lady Stallions, New York Magic, Jersey Sky Blue i Richmond Kickers Destiny. Została wybrana przez Chicago Red Stars na inauguracyjny sezon nowo powstałej WPS i wystąpiła w 14 meczach ligowych, zanim przeniosła się do ligowych rywali Philadelphia Independence na dwa sezony. Po rozwiązaniu WPS tuż przed sezonem 2012, Phillips przeniosła się do elitarnej drużyny WPSL New York Fury.

Została wybrana w pierwszej rundzie draftu uzupełniającego do nowo utworzonego NWSL na początku 2013 roku z numerem drugim przez Seattle Reign FC, ale zdecydowała się nie grać w Seattle i zamiast tego grała dla franczyzy WPSL San Diego SeaLions. W październiku 2013 roku przeniosła się, również na zasadzie wypożyczenia, do uczestnika Ligi Mistrzów Apollon Limassol, gdzie zadebiutowała 10 października w meczu pierwszej rundy przeciwko SV Neulengbach. W sezonie 2014 podpisała kontrakt z FC Kansas City, z którym zdobyła tytuł ligowy na koniec sezonu. W sezonie 2015 zrobiła sobie przerwę w karierze.

Reprezentacja narodowa

Phillips był członkiem różnych młodzieżowych reprezentacji USA, w tym Mistrzostw Świata U-19 w 2004 roku i Mistrzostw Świata U-20 w 2006 roku. 21 września 2013 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski w wyjazdowym meczu ze Szwecją w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2015.

Sukcesy

2014: Mistrzostwo NWSL (FC Kansas City)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności