Wikibiopedia

 

Louise Alder

Louise Alder (ur. 25 listopada 1986 r. w Londynie) jest brytyjską śpiewaczką operową (sopran).

Życie

Louise Alder pochodzi z rodziny muzyków. Jako dziecko tańczyła i uczyła się gry na skrzypcach. Uczęszczała do Lady Margaret School w Fulham w Londynie i grała na skrzypcach w London School's Symphony Orchestre. Alder studiowała na Uniwersytecie w Edynburgu, gdzie zdobyła doświadczenie sceniczne w teatrze studenckim, a następnie szkoliła się jako śpiewaczka operowa w International Opera School of the Royal College of Music.

W 2017 roku otrzymała nagrodę Young Singer Award na International Opera Awards oraz nagrodę publiczności na BBC Cardiff Singer of the World Competition.

Alder jest członkiem zespołu Opery Frankfurckiej od 2014/2015 roku i występowała tam jako Gilda (Rigoletto), Atalanta (Xerxes), Kleopatra (Giulio Cesare in Egitto), Füchsin Schlaukopf (Das schlaue Füchslein), Sophie (Der Rosenkavalier), Susanna (Le nozze di Figaro), Gretel (Hänsel und Gretel) i Juliette Vermont (Der Graf von Luxemburg).

Śpiewała gościnnie w londyńskiej Royal Festival Hall i wiedeńskiej Musikverein, na BBC Proms i Glyndebourne, a także w Welsh National Opera w Cardiff, Garsington Opera, Royal Opera House Covent Garden w Londynie i Bukareszcie.

W 2017 roku nagrała płytę CD z pieśniami Richarda Straussa z Josephem Middletonem dla Orchid Classics, a w przyszłości pojawią się kolejne nagrania.

W 2022 roku wystąpiła jako Sophie w serii produkcji Rosenkavalier Richarda Straussa Otto Schenka w Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Nagrania

Through Life and Love, solowy recital pieśni Straussa z pianistą Josephem Middletonem, wydany w lipcu 2017 roku przez Orchid Classics.

The Rape of Lucretia, Glyndebourne Festival Opera, DVD, Opus Arte.

L'Orontea, Opera we Frankfurcie, Ivor Bolton, Oehms Classics.

Hrabia Luksemburga, Opera Frankfurcka, Eun Sun Kim, Oehms Classics.

The Great War Symphony, Patrick Hawes, Classic FM.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności