Wikibiopedia

 

Nettie Adler

Henrietta Nettie właśc. 15 grudnia 1868 w Londynie, zm. 24 kwietnia 1950) - brytyjska polityk, robotniczka socjalna.

Życie

Henrietta Adler była córką Hermanna Adlera, który przez pewien czas był rabinem Anglii. Uczyła się w szkołach prywatnych, a następnie pracowała dla londyńskiej rady szkolnej jako administratorka (school manager) tej podległej szkoły w londyńskim East End. W tej pozycji starała się w szczególności zwiększyć możliwości edukacyjne dziewcząt w tej dziedzinie. W latach 1899-1946 Adler była również wolontariuszką Komitetu ds. Dzieci Pracujących (Committee on Wage Earning Children). W pierwszej dekadzie XX wieku zajęła tę pozycję. W XX wieku ich zaangażowanie przeciwko pracy dzieci dało im nazwę. Na przykład w 1900 roku ukazała się broszura, w której opowiedziała się za podniesieniem minimalnego wieku młodzieży w szkole z 14 do 15 lat.

W 1910 roku Adler został wybrany na stanowisko kandydatki Progresywnej Partii w okręgu Hackney Central do rady okręgu Londyn (London County Council). Była jedną z pierwszych kobiet, które dołączyły do tej komisji. W wyborach w marcu 1913 r., w marcu 1919 r., potwierdzono jej mandat i w latach 1910-1925 była członkiem londyńskiej rady okręgowej, liczącej piętnaście lat. Jej działalność w ramach Rady Okręgu koncentrowała się na współpracy w Komisji ds. Oświaty (Komitet Edukacyjny), do której należała pięć lat przed jej wyborem do Rady Okręgu, od 1905 r., kiedy została wybrana do tej komisji jako członek współpracujących. W latach 1922-1925 orły były również wiceprezesem Rady Okręgu (deputy chairman [sic! ]).

W 1925 roku straciła swoją siedzibę, ale w 1928 roku mogła ją odzyskać jako kandydatka Partii Liberalnej. W wyborach w 1931 roku orzeł ostatecznie stracił swoje miejsce, a później przestał uczestniczyć w wyborach. Została ona jednak po trzech latach włączona do Komitetu ds. Zdrowia Publicznego w Londynie (London County Council of Health Committee). W 1920 roku została powołana na sędziego ds. pokoju (JP) i zajmowała się przestępczością nieletnich. Należał również do Rady Komitetu Anglo-Judzkiego (Anglo-Jewish Association).

W 1934 została mianowana CBE.

Czcionki

Oddzielne Courts of Justice for Children: Probation & Probation Officers. 1908.

Child Employment and Juvenile Delinquency. Women in Industry, Gertrude Tuckwell, ed., London, 1908.

Boy and Girl Education. 1909.

London Women and the LCC. 1925.

Jewish Life and Labour we wschodnim Londynie. In: H. Llewellyn Smith (hrsg. ): New Survey of London Life and Labour. 1934.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności