Wikibiopedia

 

Kurt Tepperwein

Kurt Tepperwein (* 3 października 1932 r. w Lobenstein, Czechosłowacja) - niemiecki pisarz i przedsiębiorca.

Życie

Według własnej relacji Tepperwein najpierw ukończył praktykę stolarską, a następnie pracował jako przedsiębiorca i konsultant ds. zarządzania. W latach 60. opublikował dwie książki zawierające kilka systemów gry w ruletkę, w tym "System Angelika", nazwany tak na cześć jego ówczesnej żony.

Od 1973 r. posiada licencję lekarza niemedycznego. Począwszy od działalności w dziedzinie hipnozy i autosugestii, w ciągu następnych trzech dekad ugruntował swoją pozycję jako "wolny doradca życiowy" i autor licznych książek pomagających w życiu, poruszających głównie tematy ezoteryczne, takie jak trening mentalny, trening intuicji, poszerzanie świadomości czy osiąganie dobrobytu.

Kurt Tepperwein i jego partnerka życiowa Nada Breidenbach są razem od ponad 30 lat. Razem mają córkę Jasmin Breidenbach. Z pierwszego małżeństwa ma dwoje dzieci. Mieszka na hiszpańskiej wyspie Teneryfa.

Nadużywanie tytułów

Tepperwein został usunięty z uczelni jako wykładowca na Uniwersytecie Clayton w St. Louis (USA) oraz jako wykładowca na berlińskim "Uniwersytecie Pokoju" (Niemcy). Uniwersytet Clayton jest jednak znany jako "młyn tytułów", który oferuje na sprzedaż tytuły o charakterze akademickim. Berliński Uniwersytet Pokoju był sporadycznie organizowanym warsztatem sceny duchowej i ezoterycznej. W dniu 16 sierpnia 2005 r. sąd rejonowy w Memmingen skazał Tepperweina na karę grzywny w wysokości 60 stawek dziennych po 100 euro każda (kara łączna 6000 euro; sygn. akt: 2 Cs 23 Js 17488/04) za to, że w materiałach reklamowych seminarium przedstawił się jako "Prof. Dr. phil.". Wyrok uprawomocnił się 6 września 2005 r.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności