Wikibiopedia

 

Kirstie Allsopp

Kirstie Mary Allsopp (* 31 sierpnia 1973 w Hampshire, Anglia) jest brytyjską prezenterką telewizyjną i dziennikarką. Jest znana jako gospodyni programów telewizyjnych „Location, Location, Location”; „Relocation, Relocation”; „Location Revisited”; „The Property Chain” i „Kirstie's Homemade Home”. Wszystkie programy, z wyłączeniem dwóch ostatnich prowadzi wspólnie z Philem Spencerem.

Życie

Allsopp jest córką Charlesa Henry'ego Allsoppa, 6. barona Hindlip i byłego przewodniczącego znanego domu aukcyjnego Christie’s. Jej matka Fiona McGowan pracowała jako samodzielna architekt wnętrz i posiadała własne biuro architektoniczne. Allsopp ma troje rodzeństwa, brata i dwie siostry. Jej siostra Sofie Allsopp również pracuje jako prezenterka telewizyjna.

Ze względu na tytuł ojca ma tytuł „The Honourable Kirstie Allsopp”.

Uczęszczała do różnych szkół, między innymi do St. Clotilde's w Lechlade, Gloucestershire i Bedales, w pobliżu Petersfield, Hampshire. Allsopp spędziła jakiś czas w Indiach i uczyła tam języka angielskiego. Po powrocie do Wielkiej Brytanii pracowała dla czasopism Country Living i Food & Homes Magazine, a także dla firmy matki, Hindlip & Prentice Interiors. W Christies Allsopp uczęszczała na kursy historii sztuki. (***)

Założyła również firmę zajmującą się nieruchomościami Kirmir Property Search. Od grudnia 2007 roku Allsopp jest doradcą Partii Konserwatywnej w sprawach mieszkaniowych. Allsopp, podobnie jak inni prezenterzy, była wielokrotnie oskarżana o to, że w swoich programach telewizyjnych w nieodpowiedzialny sposób zaszczepiała u telewidzów pragnienie posiadania własnego domu, co doprowadziło do nadmiernego zadłużenia finansowego zainteresowanych. Broniła się przed takimi zarzutami, pisząc w The Times, że „obwinianie takich programów i ich prezenterów za obecną niepewną sytuację na rynku nieruchomości byłoby tak, jakby próbować obarczać telewizyjnych kucharzy winą za liczne przypadki otyłości”. Jej partnerem życiowym jest agent nieruchomości Ben Andersen, mają razem dwoje dzieci. Jest również macochą dwójki dzieci Andersena z poprzedniego związku. Obecnie mieszkają w Londynie.

W październiku 2009 w wielu angielskich gazetach pojawiły się informacje, według których Allsopp, w przypadku zwycięstwa Torysów w wyborach, może zostać mianowana dożywotnim członkiem Izby Lordów. W takich wypadku otrzymałaby tytuł Lord. Jednak oficjalnego potwierdzenia lub nominacji dotychczas nie podano.

Odnośniki

Kirstie Allsopp w serwisie IMDb

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności