Wikibiopedia

 

Sarah Alexander

Sarah Alexander (urodzona jako Sarah Smith 3 stycznia 1971 roku w Londynie) jest brytyjską aktorką.

Życie

Alexander urodziła się jako Sarah Smith w Londynie. Jej ojciec Frank Smith był producentem telewizyjnym i reżyserem, który pracował między innymi dla programu magazynowego BBC Panorama i teleturnieju Countdown. Alexander zetknęła się więc z branżą telewizyjną w młodym wieku.

Po zdaniu matury opuściła dom w wieku 18 lat i udała się na festiwal w Edynburgu w nadziei na rozpoczęcie kariery aktorskiej. Jej rodzice byli przeciwni temu pomysłowi i chcieli, aby Sarah Alexander poszła na uniwersytet.

Alexander rozpoczęła karierę aktorską w teatrze i początkowo planowała pracować tylko jako aktorka sceniczna. Na początku swojej kariery miała nieudane przesłuchanie do Royal Shakespeare Company.

Kariera aktorska

W 1993 roku Alexander pojawiła się w jednym z odcinków serialu Lovejoy. W 1996 roku zagrała rolę Beatrice w jedynej sztuce Octavio Paza Rappaccini's Daughter.

W połowie lat 90-tych Alexander poznał Bena Millera i Alexandra Armstronga. Wystąpiła w ich skeczu Armstrong and Miller, a także skupiła się na branży komediowej na inne sposoby.

Pojawiła się między innymi w skeczach Alas Smith and Jones i Smack the Pony.

W brytyjskim serialu komediowym science fiction Red Dwarf, Alexander zagrała rolę fikcyjnej francuskiej królowej w średniowiecznej grze wideo.

W 2000 roku pojawiła się w serialu komediowym science-fiction The Strangerers, a także była współgospodarzem The 11 O'Clock Show z Jonem Holmesem. Po raz pierwszy pojawiła się także w serialu BBC Coupling.

Poza tym jej najważniejsze role w brytyjskiej telewizji to Mel w The Worst Week of My Life (brytyjski oryginał Help! Ślub! - The Worst Week of My Life) oraz dr Angeli Hunter w serialu komediowym Green Wing, który podobnie jak Smack the Pony został stworzony przez Victorię Pile.

Alexander skupia się obecnie na swoim przełomie w USA. Gra drugoplanową rolę czarownicy Empusy w filmie fantasy The Star Wanderer u boku Michelle Pfeiffer i Roberta De Niro.

Według strony internetowej BBC, pisze również własny serial komediowy o dwóch dziennikarzach z dwoma scenarzystami z zespołu produkcyjnego Armstronga i Millera.

Życie prywatne

Sarah Alexander jest obecnie w związku z komediopisarzem i aktorem Peterem Serafinowiczem. Od kwietnia 2007 roku mają razem dziecko.

Alexander mówi płynnie po francusku i hiszpańsku. Jej brat pracuje jako tłumacz.

Filmografia (wybór)

1992, 1994: The Bill (serial telewizyjny, 2 odcinki)

1997: Czerwony karzeł (serial telewizyjny, 1 odcinek)

1999: Nowe przygody Pinokia (The New Adventures of Pinocchio)

1999-2003: Smack the Pony (serial telewizyjny, 23 odcinki)

2000: Inspektor Barnaby (Morderstwa w Midsomer, serial telewizyjny, 1 odcinek)

2000: Gangster z Liverpoolu (Going Off Big Time)

2000-2004: Coupling - Kto z kim? (Coupling, serial telewizyjny, 28 odcinków)

2001: Bridget Jones - Czekolada na śniadanie (Dziennik Bridget Jones)

2004-2006: Zielone skrzydło (serial telewizyjny, 13 odcinków)

2007: Gwiezdny wędrowiec (Stardust)

2007: Najważniejsza rzecz w miłości (I Could Never Be Your Woman)

2010: Agatha Christie's Marple (serial telewizyjny, 1 odcinek)

2019: Pennyworth (serial telewizyjny, 6 odcinków)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności